Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan AVM’lere gidenleri uyardı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz hafta koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler doğrultusunda kapatılan AV'lerle ilgili normalleşme 4 aşama ile başlayacak 1. aşamada AVM'lerin 11 Mayıs'ta açılmasını duyurmuştu. Dün açılan AVM'lere vatandaşlar tarafından yoğunluk oluştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise yoğunluğun farkında olduğunu belirterek "Bazı yerlerde tam olarak kurallara uyulmadığına dair görüntüler var. Daha sıkı tedbirler almak zorunda kalırız."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz haftalarda 11 Mayıs’ta AVM’lerin açılacağını duyurmasının ardından dün açılan AVM’lerde vatandaşlar tarafından yoğunluk oluştu.

“ÇALIŞMALARI HAFTALIK YAPALIM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, alınan kararları toplantı sonrası kamuoyu ile paylaştı ancak henüz kamuoyuna yansımayan önemli gelişmeler de meydana geldi. Haziran, temmuz, ağustos ve eylül aylarında hayata geçirilecek normalleşme takvimine dair hazırlanan taslağın birçok bakanlıkla paylaşıldığı ancak bunun kamuoyuna kısmen sızması üzerine farklı ve yanlış bilgilerin yayıldığı değerlendirmesini yapan Erdoğan, “Aylık açıklandığı ya da kamuoyuna yansıdığı zaman kamuoyunda farklı beklenti oluşuyor. Çalışmalarımızı haftalık bazda yapalım. Her şey iyi giderse kademe kademe planlarımızı açıklarız” diye konuştu.

AVM’LERDEKİ DURUM NE?

Milliyet’ten Kıvanç El’in haberine göre; Erdoğan’a toplantıda normalleşmenin ilk günü olması nedeniyle AVM ve berberlerdeki durumla ilgili fotoğraf ve görüntülerle bilgi verildi, Erdoğan da bakanlara, “AVM’lerdeki durum ne?”, “Sıkıntılı bir durum var mı?”, “65 yaş kurala uydu mu?” gibi sorular yöneltti.

YIĞILMA BEKLENİYORDU

Toplantıda, AVM’ler ve berberlerde sıkıntılı bir durum oluşmadığı, “kurallara uygun şekilde kontrollü hayata geçildiği” bilgisi Erdoğan ile paylaşıldı. İlk gün olması nedeniyle AVM’lerdeki yoğunluğun zaten beklendiği, tablonun genel olarak iyi durumda olduğu da ifade edildi.

“DAHA SIKI TEDBİRLER ALMAK ZORUNDA KALIRIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise “Bazı yerlerde tam olarak kurallara uyulmadığına dair görüntüler var. Daha sıkı tedbirler almak zorunda kalırız. Tüm sonuçları anlık izleyip, tedbirler elden bırakılmamalı” talimatı verdi.