Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan 3 gün üst üste Kabine Toplantısı yapacak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 1 Haziran'da normalleşme sürecinin tamemen başlayacağını duyurmuştu. Alınan bilgilere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'dan Ankara'ya dönerek 3 gün üst üste Milli Güvenlik Kurulu’nu (MGK), AK Parti MYK ile toplantı yapacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan koronavirüsile mücadele kapsamında İstanbul’daki Huber Köşkü’nden yarından itibaren Ankara’ya döneceği açıklandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara’dan mesailerine devam edecekken alınan bilgilere göre 3 gün üst üste Milli Güvenlik Kurulu’nu (MGK), AK Parti MYK ile Kabine Toplantısı yapacak.

İLK TOPLANTISI MGK İLE

Yaklaşık 2.5 aydır başta Cumhurbaşkanlığı Kabinesi ve AK Parti MYK olmak üzere birçok programını videokonferansla gerçekleştiren Erdoğan’ı Ankara’da yoğun bir mesai bekliyor. Erdoğan’ın yarın ilk olarak Beştepe’de kritik MGK’yı toplaması bekleniyor.

VİEOKONFERANS YOLUYLA YAPILACAK

Son olarak geçtiğimiz ocak ayında yapılan MGK’nın koronavirüs nedeniyle mesafeli ve maskeli şekilde toplanacağı belirtiliyor. Normalde iki ayda bir toplanan MGK, koronavirüs nedeniyle 4 aydır yapılamıyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan çarşamba günü de AK Parti’nin MYK toplantısına başkanlık edecek. Teşkilatla koronavirüs sürecinde videokonferansla buluşan Erdoğan’a uzun bir aranın ardından yüz yüze gerçekleşecek MYK’da açık alanlarda yapılması planlanan kongre süreçleri, baroların ve meslek örgütlerinin yapısını değiştiren düzenlemeyle ilgili son ayrıntılar aktarılacak.

65 YAŞ VE ÜSTÜ DE KABİNE GÜNDEMİNDE

Erdoğan’ın dokuz kez telekonferansla gerçekleştirdiği kabine toplantısını da perşembe günü Beştepe’de yüz yüze yapması planlanıyor. Kabinede normalleşme kapsamında 65 yaş üstü ve 18 yaş altına getirilecek esnetme önerileri, 15 ilde hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasakları, sektörlerdeki son durum ele alınacak.

Etiketler

İlgili Makaleler