Gündem

Cuma günü açıklanacak: Bakan Koca duyurdu!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Ankara Şehir Hastanesi’nin açılışına katılarak Onkoloji E. A. Hastanesi ile Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin kapatılacağı yönündeki iddialara cevap vererek önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca bu yıl için 85 bin personel almak istediklerini duyurarak sabırla beklemeleri konusunda uyarıda bulundu.

ONKOLOJİ HASTANESİ KAPATILMAYACAK

Haftaya çarşamba günü Cumhurbaşkanımız tarafından Ankara’nın en büyük şehir hastanesi açılmış olacak. En son teknolojiyle donatılmış olan şehir hastanesini Ankara’ya kazandırmış olacağız. Planlanırken hangi hastanelerin yerine açılacağı şeklinde bir plan yapılmıştı. Biz hiçbir hastanemizin sağlık vermesini engellemeyeceğiz. Bazılarının iddia ettiği gibi onkoloji hastanesinin kapatılacağı yönündeki iddialara inanmayalım. Onkoloji hastanesi hizmet vermeye devam edecek. Hiçbir hastanemiz sağlık hizmeti dışında kullanılmayacak.

KADROLAR CUMA AÇIKLANACAK

Tıpta uzmanlıkta cuma günü kadrolar açıklanmış olacak. Biz ÖSYM’ye gönderdik. 9 bini geçen bir kadrodan bahsediyoruz. Hayırlı olmasını diliyoruz.

Çok gecikmeden ilk alımlar için ilana çıkılmış olacak. Bu yıl için 85 binin tamamını almak istiyoruz. Bu süreçten kimsenin tereddütü olmasın. Sabırla bekleyelim.