Magazin

Çukur’a bir suç duyurusu daha!

Ekranların sevilen dizisi Çukur’a bir suç duyurusu daha geldi. Fazla argonun kullanılıyor olması nedeniyle RTÜK cezalarıyla zaten başı dertte olan sevilen diziye Avukat Funda Sadıkahmet Alp tarafından avukatlık mesleğini aşağıladığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu.

Bakırköy Adalet Sarayı’na verilen iki sayfalık dilekçede, AKS Televizyon Reklamcılık ve Filmcilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Show), Show TV Haber dışı sorumlu müdürü Semra Tınaztepe ve Ay Yapım hakkında “Hakaret” ve “Halkı kanunlara uymamaya tahrik etmek” suçlarından kamu davası açılması talep edildi.

Dilekçede hafta başında yayınlanan bölümdeki sahnelerden sorumlu olarak Semra Tınaztepe gösterildi ve avukatlık meslek ve itibarını zedeleyici sahneler olduğu iddia edildi.

Ay Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği dizide son bölümde avukatı canlandıran kişiye karşı uygulanan şiddet ve baskının avukatlık mesleğinin itibarını sarstığı ve avukata karşı işlenen bu suçun seyirci gözünde normalleştirildiği savunuldu.

Dizi gelecek nesilleri olumsuz etkiliyor!

Dilekçede ayrıca, “Çukur dizisi gençlere kötü örnek olmakta, avukatlık mesleğinin zedelenmesine, itibarsızlaşmasına sebep olmaktadır. Gelecek nesilleri olumsuz etkileyen bu dizide avukatlık mesleğine alenen hakaret edilmekte ve avukatlık mesleği aşağılanmaktadır. Mesleğimizin onurunu ayaklar altına alan bu sahne ile maalesef akıllarda kalan, avukatlara istediğini yaptırabilecek bir güç gösterisi ve hatta hukuksuz işlere teşvik etmeye çalışma, avukatın yakasından tutup tehdit etmek olmuştur. Hak arama mücadelemizi avukatlar olarak kanunlar çerçevesinde tüm zorluklara rağmen verirken bu denli itibarsızlaştırılmanın haklı bir açıklaması olamayacağı gibi kabul edilemez. Birçok meslektaşımız bu hakaret ve tehditlere maruz kalırken, öldürülen meslektaşlarımız gazetelerin 3. sayfalarına konu olurken adı geçen dizinin bu sahnesiyle bizleri aşağılayan dizinin ve yayınlayan kurumun tüm sorumlularından şikâyetçi olmak zarureti doğmuştur” deniliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı