Magazin

Çukur'un Yamaç'ından Süleyman Soylu'ya cevap!

Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Çukur dizisine yönelik yaptığı eleştirilere, dizinin sevilen ismi Yamaç’tan cevap geldi. Yamaç karakteriyle beğeni toplayan Aras Bulut İynemli gelen eleştirileri normal karşıladığını açıkladı. 

“BU BİR DÜNYA”
Geçtiğimiz akşam sevgilisi Bige Önal’la bir restoran çıkışı görüntülenen Aras Bulut İynemli, gazetecilerin sorularını cevapladı. Muhabirler İynemli’ye dizisi hakkında gelen eleştiriler hakkında ne düşündüğünü sordu. Başarılı oyuncu, “Her şeyde olduğu gibi eleştiriliyor. Bu bir dünya, bu bir hikaye, başka şeyler de anlatıyoruz aslında” ifadelerini kullandı.

SÜLEYMAN SOYLU NE DEMİŞTİ?
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bazı televizyon dizilerini eleştirmiş ve şu ifadelere yer vermişti: “Her kurumun kendi adına üretmesi gereken tedbirler, atması gereken adımlar söz konusudur. Lanet bir dizi var ‘Çukur’ diye. Onun kadar olamıyorsak yazıklar olsun. Bir de ‘Adana Sıfır Bir’ diye dizi var. İkisinin etki alanı kadar etki alanı oluşturamıyorsak yandık. Bu iki dizi çocuklarımızı zehirliyor. İnsanımızı kendi kültüründen uzaklaştırıyor. Ben de hayretle bakıyorum ‘Üniversite hocaları ne işe yarıyor?’ diye.”

“ÇOK MASUM”
Soylu’nun eleştirisini kabul etmeyen dizinin İdris Koçovalı’sı Ercan Kesal da “Çukur’daki şiddet meselesi gündelik hayattaki şiddete göre kıyasladığında çok masum. Bütün işler bitti tek sıkıntı Çukur’daki silahlar ve ölen insan sayısı mı?” demişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı
Kapalı