Magazin

Çukur dizisinden Kızılay ve Göztepe'nin projesine destek! Herkes duygulandı!

Türk Kızılay İzmir Şubesi ve Göztepe Spor Kulübü ortaklığıyla bu yıl Göztepe-Galatasaray müsabakasında 3. kez gerçekleştirilen ‘Bir Atkı Bir Oyuncak’ projesi taraftarlardan büyük ilgi gördü. Maç öncesinde stadyum çevresinde Kızılay tarafından kurulan çadırlarda taraftarlardan atkı, bere, eldiven ve oyuncak bağışı kabul edildi. Göztepeli futbolcular ‘Haydi Şanlı Göztepe Taraftarı Minik Çocuklara Oyuncaklar Sizden Atkılar Bizden’ pankartıyla ısınmaya çıkarken, seremoniye farkındalık yaratmak adına Kızılay montlarıyla çıktı. Seremonideki çocuklar ise ellerinde oyuncaklarla çıkarak projeye dikkat çekti. Karşılaşmanın 35. dakikasında Göztepe tribününden dev bir pankart açılarak bu pankartta geçen yıllarda atkı, oyuncak gönderilmiş olan şehirler yer aldı. 

Anlamlı projeye bir destek de sevilen dizi Çukur‘dan geldi.

ÇUKUR DİZİSİNDEN DESTEK

Sevilen dizi Çukur’un bu hafta yayınlanan bölümünde yer alan duvar yazısında kampanyaya destek geldi. Dizinin bir sahnesinde yer alan duvar yazısında “Hava Soğudu Şimdi Küçük Kardeşlerimizi Isıtma Vakti” yazısı ve bu yazının altında ‘Bir Atkı Bir Oyuncak’ yazısı yer aldı. Yazının sağında ve solunda  ise Göztepe ve Kızılay’ın logoları yer aldı.

“DAHA FAZLA KARDEŞİMİZİN YÜZÜNDE TEBESSÜM OLUŞTURMAK İÇİN”

Projeyle ilgili konuşan Türk Kızılay İzmir Şubesi Başkanı Kerem Baykalmış, “Türkiye’nin dört bir yanında bulunan köy okullarına geçmiş yıllarda almış olduğumuz yardımları ilettik. Bu yıl da hedefimiz Göztepe taraftarının yapacağı bağışlarla daha fazla kardeşimize dokunabilmekti. Çok şükür böyle büyük bir organizasyondan anlımızın akıyla çıkmayı başardık. ‘Bir Atkı Bir Oyuncak’ projesi yeşil sahalarda diğer takımlara da örnek olabilecek bir sosyal sorumluluk projesidir. Bu tür projelerde organize olmak meşakkatli fakat bir o kadar da güzeldir. Bu projede bizlere destek olan Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil’e, Asbaşkan Talat Papatya ve yönetim kurulu üyelerine, Göztepe taraftar derneklerine, Göztepe sosyal medya yöneticilerine ve tüm Kızılay camiasına teşekkür ediyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı