Gündem

Corona virüsü Türkiye'ye sıçradı mı? Sağlık Bakanı açıkladı

Hıza dünyaya yayılmaya başlayan Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan Corona virüsü hakkında son zamanlarda en çok merak edilen “Virüs Türkiye’ye yayıldı mı?” sorusuna Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan açıklama geldi.

ÜLKELERİNE GÖNDERİLDİLER
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca  dün İstanbul Büyükçekmece’de bir hastanenin acil servisinin kapatılmasına yol açan Çinli turist çift ile ilgili de konuştu. Turist çiftin 26 kişinin hayatını kaybettiği Çin‘in Wuhan kentinden geldiğini açıklayan Bakan Koca, çiftin bu sabah özel ambulans uçakla ülkelerine gönderildiğini açıkladı.

Bu sabah Maltepe’deki Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları Hastanesi‘ne sevk edildiği öğrenilen Çinli çiftten alınan numunelerin incelenmeye devam ettiği de Koca’nın verdiği bilgiler arasında yer aldı.

PANİĞE KAPILMAYIN
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Biz her ihtimale karşı bu yolcuyu 36 saat gözlem altında tuttuk. Bizim şüpheli, vaka olarak değerlendirdiğimiz hastanın ülkesine dönme talebi üzerine bu sabah ülkesine gönderdik” ifadelerini kullandı.

Şahsın korunmasız, yakın temasta olduğu kişilerin de taramadan geçirildiğini anlatan Bakan Koca, “Türk vatandaşlarının paniğe kapılmasını gerektirecek bir durum olmadığını da” sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın