Gündem

Corona Virüsü Skandalı! Vakaları Gizlemişler

Ankara Tenis Kulübünde kritik bir olay yaşandı. Bu doğrultuda ATK'da görevli 1 antrenör, 2 kondisyoner ve 1 kişinin daha corona virüsüne yakalandığı belirlendi. Ayrıca bu vakaların bir süre gizlendiği ortaya çıktı.

ATK’da görevli 1 antrenör, 2 kondisyoner ve 1 kişinin daha korona virüse yakalandıkları ve bunun bir süre gizlendiği ortaya çıktı. Bununla birlikte aynı tesiste çalışmalarını sürdüren Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) sporcuları bu gelişme üzerine başka bir tesise alındı.

Corona virüsü testi pozitif çıkan kişiilerin 4 gündür tesise gelmedikleri, kendi sporcularını da tesise getirmedikleri ortaya çıktı. Ancak bu vakalar TOHM sporcularından gizlendi.

Bunun yanı sıra gereken önlemler alındı ve TOHM çalışmalarını sürdüren, yaşları 14-18 arasında olan sporcularda herhangi bir virüs belirtisi olmadığı vurgulandı. Ayrıca ATK yetkililerinin kendi sporcuları için önlem aldıkları ancak TOHM sporcuları için önlem almamaları ve çalışmalarına izin verilmesi konusu araştırılıyor.

“EV KARANTİNASINA ALACAĞIZ”

Ankara Spor İl Müdürü Mustafa Çelik konu hakkında bir açıklama yaptı ve açıklamalarında u an için TOHM sporcularında koronavirüs belirtisi olmadığını vurguladı. Ayrıca Mustafa Çelik açıklamalarının devamında “Sadece temaslı gruba giriyorlar. Biz tedbir amaçlı test yapacağız. Gerekli prosedürleri uygulayıp, gerekirse ev karantinasına alacağız” ifadelerini kullandı.

BAKANLIĞA BİLGİ VERİLDİ

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş ise açıklamalarında “Olayı öğrendiğimiz anda önlemlerimizi alarak sporcularımızı farklı bir tesise aldık. Bakanlığımıza bilgi verdik ve Spor İl Müdürlüğümüz sporcuları sağlık müdürlüğü ile görüşerek test veya belirti halinde temas konularını araştıracak” ifadelerini kullandı.

BİR VELİNİN YORUMU

İsmini vermek istemeyen bir velinin ise yorumu şöyle oldu:

“2 hafta önce TOHM ve Genç Milli Takım sporcularının davet edildiği kampa virüs salgınını ileri sürerek sporcular hakkında soruşturma açanlar, TOHM sporcularının çalıştırıldığı özel kulübün antrenörlerinin testleri pozitif çıktı. Üstelik 4 gündür kulüp kendi sporcularının antrenmanlarını iptal ettiği halde, TOHM Ankara İl koordinatörlüğüne ve sporculara bilgi verilmiyor ve Tohm’un başında görevlendirilenlerin neden haberi yok. Bizlere nasıl bilgi verilmez, anlamıyorum. Şimdi hepimiz panik haldeyiz. Bakanlığımız hemen devreye girdi ve test ile temaslıları araştırıyor. ATK yetkililerinin yaptığı doğru değil. Kendi sporcularının ve üyelerinin bilgisi olduğu yerde bizim TOHM sporcularına ve ailelere nasıl haber verilmez?”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu