Gündem

Corona Virüsü Etkisini Kaybetti Mi? Bakan Koca’dan Önemli Açıklama

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte corona virüsünün etkisinin azaldığı söylentileri gündeme geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise çok önemli açıklamalarda bulundu. Peki virüsün etkisi azaldı mı?

Yaz aylarının gelmesi ile corona virüsünün etkisinin azaldığına ilişkin bazı söylentiler gündeme geldi. Bunun üzerine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamalarında virüsün etkisinin azalmadığını belirtti.

Konu ile ilgili olarak Bakan Koca açıklamalarında kulaktan kulağa yayılan bu söylentinin yanlış olduğunu belirtti ve buna itibar edenin risk alacağını vurguladı. Ayrıca Bakan Koca açıklamalarında salgının küreselliğinin virüsün etkisinin mevsimler olmadığını kanıtladığını sözlerine ekledi.

BAKAN KOCA’NIN AÇIKLAMALARI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamaları şöyle oldu:

“Yaz gelince virüs etkisini kaybetti.’ Kulaktan kulağa yayılan bu söylenti yanlıştır. İtibar eden risk alır. Salgının küreselliği, virüsün etkisinin mevsimsel olmadığını kanıtlıyor. Vakalar, farklı mevsimlerde benzer seyrediyor. Virüsün etkisini kaybetmesi şu an tedbirlere bağlı”

İşte Bakan Koca’nın paylaşımı:

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu