Gündem

Corona Virüsü Askeriyeye Sıçradı ! 33 Askerimizin Testi Pozitif Çıktı

Burdur'da 58'inci Piyade Alayında corona virüsü alarmı verildi. Alayda 33 askerimizin corona virüsü testleri pozitif çıktı. Ayrıca bu askerlerimizin temaslı olduğu 221 askerimiz de öğrenci yurdunda karantinaya alındı.

Burdur Valiliği tarafından konu hakkında bir açıklama yapıldı. Burdur’da 58’inci Piyade Alayında 33 askerimizin corona virüsü testi pozitif çıktı. Bu bağlamda askerlerimizin temaslı olduğu 221 askerimiz öğrenci yurdunda karantinaya alındı.

ASKERLERİMİZİN GENEL SAĞLIĞI İYİ

Burdur Valiliği tarafından yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

“58. Piyade Eğitim Alay Komutanlığı’nda vatani görevini yapmakta olan askerler arasında Covid-19 vakası tespit edilmesi üzerine, testi pozitif çıkan askerler Burdur Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınmıştır. Yapılan filyasyon çalışmasında pozitif vakalarla temaslı olan askerler Kredi Yurtlar Kurumuna ait yurtlarda izole edilmiş odalara alınmışlardır. Birçoğu asemptomatik olan askerlerimizin tamamının genel sağlık durumu iyidir”

Bunun yanı sıra Gölhisar İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile pozitif vakaya rastlanan Yusufça beldesinde karantina kararı alındı. Buna göre 4 ev karantinaya alındı.

Ayrıca Çavdır ilçesinin Kızıllar köyünde de pozitif vakaya rastlandı. Bundan dolayı giriş ve çıkışlar kapatıldı.

İlgili Makaleler