Gündem

Çok acı olay! Elazığ'daki depremde eşi ve çocuğu gözü önünde öldü

Elazığ’da 24 Ocak Cuma günü 20.55’te 6.8 büyüklüğünde meydana gelen depremin ardından acı haberler gelmeye devam ediyor. Depremden yaralı olarak kurtulan Hüseyin Civerek’in oğlu ve eşi gözü önünde hayatını kaybetti. Civerek deprem anında yaşadıklarını anlattı. Tüm ülkeyi kahreden depremi Civerek şu sözleriyle anlattı. ‘Eşimin üzerine duvar geldi ve orada ezilerek gözlerimin önünde hayatını kaybetti. Küçük oğlum bağırarak öldü.’

EŞİ VE OĞLUNU KAYBETTİ

Depremde eşi 46 yaşındaki Ayşe Civerek ile 9 yaşındaki çocuğu Muhammet Salih’i kaybeden acılı baba, 13 yaşındaki oğlu Zekariye Civerek ile AFAD ekipleri tarafından kurtarıldı. Elazığ’da engelli statüsünden Öğretmen Sıdıka Avar Kız Teknik Ve Meslek Lisesi’nde memur olarak çalışan Hüseyin Civerek’in Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde tedavisi devam ediyor.

“İNSANLARIN BAĞIRMA SESİ GELİYORDU”

Milliyet’te yer alan habere öre, hayatının en acı anlarından birini yaşadığını söyleyen Civerek o geceyi şöyle anlattı: “Ev sallanmaya başlayınca çıkmak için koridora yöneldiğimiz anda, duvarlar üzerimize yıkıldı. Ailecek kolonların arasında kaldık. Benim sırtım ve ayaklarıma kolon düşmüştü. Kalkamıyor, hareket edemiyordum. Herkes bağırıyordu. Eşimin üzerine duvar geldi ve orada ezilerek gözlerimin önünde hayatını kaybetti. Büyük çocuğumla küçük çocuğum da duvara sıkışmıştı. Küçük oğlum bağırarak öldü. Kurtaramadım onu. Büyük çocuğumla beni AFAD ekipleri 1-2 saat sonra kurtardı. Ben, ‘yardım edin, imdat imdat!’ diye çok bağırdım. İnsanların bağırma sesleri geliyordu betonların arasından.”

‘YIKILAN EVİNİN PARASINI HALA ÖDÜYORDUM’

“Yıkılan evi 2011’de satın almıştım” diyen Civerek, “Hâlâ parasını ödüyordum. Benim acım çok büyük. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Devletimiz bizi yalnız bırakmasın” dedi.

Bir cevap yazın