Genel

Çocuklarınızı bu oyundan uzak tutun! Mavi Balina ve Momo oyunları can alıyor…

Gençler arasında yayılan ve dünya çapında çok sayıda intihar olayıyla bağdaştırılan Mavi Balina isimli oyun tehlike saçmaya devam ediyor.

MAVİ BALİNA TÜRKİYE’DE 150 GENCİN CANINI ALDI!

Başakşehirde olan intihar girişiminden sonra gündeme gelen Mavi Balina oyunu şuan Türkiye’de yaklaşık 150 gencin intiharının sebebi olarak gösteriliyor.
Ocak ayında da Hatay ve Bursa’da iki çocuk intihar etmiş ve olayda Mavi Balina şüphesi olduğu belirtilmişti.Mavi Balina’yla bağlantılı olabileceği iddia ediliyor. Mavi Balina oyunu oynayıcılara görevler veriyor bunlardan birisi ise koluna jiletle bir mavi balina çizmeleri. Bunu yapan çocuklar bunun fotoğrafını oyunun içine atıyorlar.

OYUNUN YARATICISI TUTUKLANMIŞTI

Oyunun yaratıcısı 21 yaşındaki Rus vatandaşı Philipp Budeikin, gençleri intihara teşvik etmek suçundan tutuklandı. Geçen yıl Moskova’da bir diğer Rus vatandaşı Ilya Sidorov da kurduğu Mavi Balina grubuyla çocukları kendilerine zarar verme ve intihara teşvik etme suçlarından tutuklanmıştı.

EĞER TAMAMLAMAZSAM ANNEM ÖLECEK!

Ölümlü vakaların son aylarda giderek arttığı Hindistan’da, 17 yaşındaki bir kız göle atlayarak intihar etmek üzere iken kurtarıldı.Oyuna telefonu aracılığı ile katıldığını ifade eden kız, güvenlik görevlilerine “son aşamayı” yerine getirmek üzere olduğunu da söyledi.Genç kızın, kendisini kurtaran polis memuruna, “Eğer görevi tamamlamazsam annem ölecekti” dediği belirtildi.Temmuz ayı içerisinde 14 yaşındaki Manpreet Singh isimli bir Hintli çocuk da Mavi Balina isimli oyunu oynadığını arkadaşlarına söyledikten birkaç gün sonra intihar etmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı