Ekonomi

Cıtroen, Fıat, Renault, Hyundai: Hangi araçlar kaç taksitle satılacak?

Araba sahibi olmak isteyen herkesi ilgilendiren çok önemli bir karar bugün Resmi Gazete’de yayımlandı. Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan yönetmeliğe göre, araba satışlarında değerine göre 24 ile 60 ay arasında taksit yapılabilecek. Peki, hangi araba kaç taksitte satılacak? Cıtroen, Fıat, Renault, Hyundai marka en uygun fiyatlı araçlar hangileridir?

Sıfır araba almak isteyenler için “Parakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmeliğe göre Türkiye’de araç satışları artık taksitle yapılabilecek. Taksitlendirme işlemi ise araba satışlarında değerine göre 24 ile 60 ay arasında yapılabilecek.

Hangi araç kaç taksitle satılacak?

Resmi Gazete’de yer alan yönetmeliğe göre, nihai fatura değeri yüz yirmi bin Türk Lirası ve bu tutarın altında olan taşıt satışlarında altmış ay, yüz yirmi bin Türk Lirasının üzerinde olup üç yüz bin Türk Lirasının üzerinde olmayan taşıt satışlarında kırk sekiz ay, üç yüz bin Türk Lirasının üzerinde olup yedi yüz elli bin Türk Lirasının üzerinde olmayan taşıt satışlarında otuz altı ay ve yedi yüz elli bin Türk Lirasının üzerinde olan taşıt satışlarında yirmi dört ay taksit uygulanacak.

En uygun araba modelleri:

2021 yılında Citroen C3 FEEL 1.2 PureTech 83 BVM S&S 5 İleri Manuel 151.500 TL’den satılıyor.

Normal fiyatı 137 bin 900 TL olan FIAT EGEA Sedan Easy 1.4 Fire 95 HP Benzinli kampanyalı dönemde 132 bin 900 TL’den satılıyor.

Hyundai i10 1.0 MPI 5 İleri Düz Jump (Benzinli) araçlar Mart ayında 153 bin 450 TL’den satışa çıktı.

Renault Yeni Clio Joy 1.0 Sce 65 bg modelin listede 159 bin 900 TL ile satışa çıktığı öğrenildi.