Gündem

Cipsten fare çıktığı iddia edilmişti: BİM’den flaş açıklama!

BİM’den alınan bir cipsten fare çıktığı iddia edilmişti. Yozgat’ta bir yurtta kalan öğrencilerin BİM’den aldığı cipsten ölü fare çıktığı yönündeki videolar sosyal medyada yayıldı. BİM’den konuyla ilgili açıklama geldi.

BİM’den ‘cipsten ölü fare çıktı’ iddialarına yönelik açıklama geldi. Yozgat’ta yurtta kalan öğrencilerin aldıkları cipsten ölü fare çıkması sosyal medyada gündem oldu. Sosyal medyada yayılan görüntülerden sonra BİM’den açıklama geldi.

 

BİM yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“Sosyal medyada ve bazı online haber sitelerinde BİM’in özel markalı cipsinin içinden yabancı cisim çıktığına dair paylaşımlar yapılmaktadır. Mevcut üretim sürecinde böyle bir olayın gerçekleşmesi mümkün değildir. Türkiye’de her gün milyonlarca tüketicinin alışveriş yaptığı BİM mağazalarında satışa sunulan bütün ürünler titizlikle kontrol edilmekte ve hiçbir şekilde tüketicinin kandırılmasına veya sağlığının riske atılmasına izin verilmemektedir.

Özel markalı ürünlerimizin üretimini yapan tüm tedarikçilerimiz ve üretim aşamaları kalite kontrol ekiplerimizin yönetiminde, yetkili bağımsız denetim kurumları tarafından düzenli olarak denetlenmektedir. BİM hiçbir zaman müşterilerine sorunlu bir ürün satmamıştır, bundan sonra da satmayacaktır.”