GenelGündem

Cinsel istismardan tutuklanan Uşşaki tarikat lideri: 70 milyar feda olsun!

Çocuk istismarı nedeniyle tutuklanan Uşşaki tarikat lideri Fatih Nurullah'ın 12 yaşındaki kızın babasına para teklif ettiği ortaya çıktı. "Ona 70 milyar feda olsun!" diyen tarikat lideri küçük kız çocuğunun babasından olayın üzerini örtmesini istedi.

SAKARYA Akyazı’da bir hafta önce 12 yaşındaki çocuğu istismar ettiği gerekçesiyle tutuklanan, asıl ismi Eyüp Fatih Şağban olan Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah hakkındaki iddianame tamamlandı. Yeni bilgilerin ortaya çıktı olayda tarikat liderine toplamda 42 yıl hapis cezası istendi.

Hürriyet’ten Musa Kesler’in haberine göre, Nurullah’ın aleyhine delil olarak dosyaya giren telefon konuşmalarının detayları da ortaya çıktı. Soruşturma dosyasına göre tarikat lideri, istismar ettiği kızın babasını şikâyetçi olmamaları ve olayın örtbas edilmesi için birçok kez aradı ortaya çıktı. Bu telefon görüşmeleri de baba tarafından kaydedilerek soruşturmayı yürüten jandarmaya teslim edildi. Bu görüşmeler de soruşturma dosyasına eklendi.

‘IBAN VER SANA BİR ŞEYLER ATAYIM’

Bu görüşmelerden birinde Uşşaki tarikatı lideri, mağdur kızın babasına, “21 yıldır birlikteyiz” diyerek para teklif ederek olayı kapatmaya çalıştığı ortaya çıktı. Nurullah ayrıca mağdur kızı telefona istediği ve onunla konuşmak istediğini söylüyor. Ancak baba bu talebi kabul etmiyor.

Görüşmenin bir bölümü şöyle:

“Bir hesap, IBAN ver de bana bir şeyler atayım sana. Sen gönlünü ferah tut. Biz ırz namus düşmanı mıyız? 21 senedir burada irşat yapmışız. Olmamış da şimdi mi olmuş yani? Belki de senin kızına piyango vurmuş oğlum. Aklını başına topla bakalım. Olacak bir şey yok. Yaşı ufak daha. Büyüsün, biz de büyüyelim. Şöyle bakalım, hizmetlerimizi yapalım. Sırt sırta verelim oğlum, ne var yani?”

‘SANA 70 MİLYAR FEDA OLSUN’

“Bizde yalan olmaz. Bilerek, kasten böyle bir şeyimiz olmaz. Sen benim öz kardeşimden ilerisin. Her zaman düştüğün yerde biz senin yanındayız. Bizde de bir hata olabilir ama hatada da hayır vardır belki. Bir sıkıntın olursa bu kapı sana her zaman açık. Kapıyı kapatırsan üzerine yıkılır. Az daha beni kurtaracaktın ama herhalde niyetin kötü. Sen gönlünü ferah tut, kusurumuz telafi olur. 70 değil, sana 70 milyar feda olsun. Benim neyim varsa, senin.”

42 YIL HAPİS TALEBİ

Öte yandan Tutuklanan gerçek adı Eyüp Fatih Şağban olan Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah hakkındaki soruşturma tamamlandı. Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Şağban hakkında ‘çocuğun zincirleme olarak cinsel istismarı’ ve ‘çocuğu cinsel amaçlı olarak hürriyetinden yoksun bırakma’ suçlarından toplam 42 yıl hapis cezası istendi. 4 sayfalık iddianamede ses kayıtları, tanık ifadeleri ve mağdur çocuğun ifadeleri de yer aldı. “Fatih Nurullah” adını kullanan 58 yaşındaki Şağban, 21 yıllık müridinin 12 yaşındaki kızını istismar etmek suçundan geçen hafta cumartesi günü tutuklanmıştı. 6 gün içinde soruşturma tamamlandı ve iddianame hazırlanmış oldu.