Dış Haberler

Çin’deki corona virüs (korona) nedeniyle ölenlerin sayısı arttı!

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve hızla yayılan corona virüsü (korona) nedeniyle ölenlerin sayısı arttı. Öldürücü virüs korona can almaya devam ediyor. Çin dışında dünyaya da hızla yayılan koronavirüs vaka haberi Filipinler’den geldi. Wuhan’dan gelen 44 yaşında bir Çinli hayatını kaybetti.

ÖLÜ VE VAKA SAYISI ARTTI

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu’nun son verilerine göre; corona virüsü nedeniyle ölenlerin sayısı 361’e, vaka sayısı ise 17 bin 238’e çıktı. Corona virüsüyle enfekte olduğundan şüphelenilen 21 bin 558 kişi bulunurken, 157 bin 700 kişinin ise “tıbbı gözetim” altında olduğu açıklandı. Çin dışında corona virüsü kaptığı teyit edilen 150’den fazla hasta var.

SARS’I ŞİMDİDEN GEÇTİ

Dünya genelinde corona virüsü vaka sayısı, 2003’te patlak veren ve 20’den fazla ülkeye yayılan Sars salgınını şimdiden geçmiş durumda. Fakat corona virüsünde ölüm oranı Sars’a göre daha yavaş ve düşük görünüyor.

BEBEK BEZİ KULLANIYORLAR

Wuhan kentinin bağlı bulunduğu Hubei eyaletinde hastaneler tam kapasiteye ulaşmış durumda. Washington Post gazetesinin haberine göre; bazı hastane çalışanları, tuvalete gidecek vakitleri olmadığı için bebek bezi takıyor. Sosyal medyada yayılan bir videoda, Wuhan aksanıyla konuştuğu ifade edilen bir adam, hastaların doktora görünmek için 10 saat beklemek zorunda kaldığını söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı
Kapalı