Gündem

Çin’de koronavirüs vaka sayısı yükseldi!

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüsü salgını tüm dünyaya etki ederken Sichuan bölgesinde yurtdışından hasta gelenlerin sayısında artış yaşandı. Son 3 haftada koronavirüs vaka sayısı haftanın en yükseğine ulaşarak 16'yı gördü.

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüsü salgını tüm dünyaya hızla yayıldı. Çin koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerden biri olurken virüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 4,634 oldu.

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu’ndan (NHC) alınan bilgilere göre Sichuan bölgesinde yurt dışından gelen hastalar ile birlikte son 3 haftada vaka sayısının en yükseğine ulaştığını bildirdi.

YURTDIŞINDAN GELDİLER

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu’ndan (NHC) yapılan açıklamada 31 Mayıs’taki yeni vakaların tamamının yurtdışından gelen yolculardan olduğu ve 11 kişinin Sichuan bölgesinde olduğu ifade edildi. 29 Mayıs’ta iki vaka bildirilmiş ve bu iki vaka da yurtdışından hasta olarak gelmişti.

Çin devlet televizyonunda yapılan açıklamada Sichuan’da görülen vakaların Mısır’dan aynı uçakta gelen kişilerden olduğu ve aynı uçuşta asemptomatik altı vakanın daha görüldüğü söylendi. Çin’de asemptomatik vakalar koronavirüs vaka sayısına dahil edilmiyor.

NHC’den yapılan açıklamada 16 yeni asemptomatik vakanın da tespit edildiği ifade edildi.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu