Genel

Çin'de oluşan virüs yüzlerce kişiye bulaşmaya devam ediyor!

Çin’in Wohan kentinde ortaya çıkan virüs 200’ün üzerinde kişiye şimdiden bulaşmış durumda. Wohan kentinde ortaya çıkan virüs hızla Şangay ve Şenzen gibi büyük metropollere yayılmaya devam ederken Çinli yetkililerden açıklama geldi.

2 GÜNDE 139 KİŞİYE BULAŞTI
Çinli yetkililer, sadece iki gün içerisinde virüse yakalanan 139 kişi tespit ettiklerini duyurdu. Dünya Sağlık Örgütü, sayıdaki hızlı artışın yapılan test sayısındaki artışla bağlantılı olduğunu söylüyor. BBC’ye konuşan sağlık uzmanları, Çin hükümetinin açıkladığı verilerin salgının gerçek boyutlarını yansıtmadığını ve virüsün en az 1.700 kişiye bulaşmış olabileceğini belirtiyor.

TAYLAND VE JAPONYA’YA YAYILDI
İlk kez Aralık ayında Wuhan’da ortaya çıkan virüs, Tayland ve Japonya’ya da yayılmış durumda.

Wuhan kentinde hastaları testlerden geçiren Çinli yetkililer, son iki gün içerisinde 139 yeni vaka tespit ettiklerini ifade etti. Pazar akşamı itibarıyla Wuhan’da virüs salgını nedeniyle hastaneye kaldırılan kişi sayısının 170 olduğu bildirildi. Hastaların dokuzunun durumunun kritik olduğu ifade ediliyor.

Pekin’deki sağlık yetkilileri ise Wuhan’a seyahat edip dönen iki kişinin tedavi altında tutulduğunu duyurdu. Her iki hastada da virüsle bağlantılı zatürre belirtileri olduğu ifade edildi.

Bir cevap yazın