Genel

Çiftlik Bank’ın 2 numarası 5 saat ifade verdi! “Maaşla getir götür işi yapıyordum”

Çiftlik Bank’ın 2 numaralı ismi ve tutuklanması talebiyle mahkemeye sevki yapılan Fatih Aydın’ın savcılıkta verdiği ifade ortaya çıktı. Kardeşiyle arasının çok iyi olmadığını ifade eden Fatih Aydın, “Hiçbir zaman Çiftlik Bank organizasyonunda söz sahibi olmadım, yalnızca maaş karşılığında getir götür işi yaptım.” şeklinde konuştu.

Kar etme vaadiyle dolandırdığı gerekçesiyle tutuklu yargılanan Çiftlik Bank’ın kurucusu Mehmet Aydın’ın ağabeyi Fatih Aydın, temmuz ayında Uruguay’da yakalanarak tutuklanmasının ardından Salı günü Türkiye’ye iade edilmişti. Emniyetteki işlemlerinin ardından Kartal’daki Anadolu Adalet Sarayı’na getirilen Fatih Aydın savcılıkta 5 saat süren ifade işleminin ardından “suç işlemek amacıyla örgüt kurmak”, “tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı”, “bilişim sistemleri, banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık” suçlarından tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edildi.

“Maaş karşılığında görev yaptım”

Şüpheli Fatih Aydın’ın savcılıktaki ifadeleri ortaya çıktı. Aydın sorgusunda, Çiftlik Bank organizasyonunun oyunu veya şirket yönetiminde hiçbir zaman söz sahibi olmadığını sadece maaş karşılığında görev yaptığını söylediği öğrenildi. Yurt dışına çıkma sebebini açıklayan Aydın, işleri gelişmesinin ardından kardeşi Mehmet Aydın’ın teklifini kabul edip daha çok para kazanmak maksadıyla yurtdışına gittiğini ve soruşturmalar başlayınca da bir defa daha dönmediğini beyan etti.

“Kardeşimle aram çok da güzel değil”

Kardeşi Mehmet Aydın ile ilişkilerinin çok da iyi olmadığını söyleyen Fatih Aydın, formaliteden kardeşinin kendisini şirkete ortak yaptığını ve kendisine firmada önemli bir görev vermediğini ve getir götür, nakliye işini maaş karşılığında yaptığını belirtti. Şirkette etkili isimlerin başka kişiler olduğunu iddia etti.

Tutuklandı

“Çiftlik Bank” davası sanığı Fatih Aydın, sevk edildiği Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı.