İzmir HaberleriPolitika

CHP’li Mutlu: Kent yoksulu haline getirilen vatandaşlarımıza ulaşacağız

Seçim çalışmalarını sürdüren CHP Konak Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, “Emekliler yoksullaştı, gençlerin umudu kalmadı. Bize bunu reva görenlerle sandıkta hesaplaşacağız. Toplumcu belediyecilik anlayışıyla kent yoksulu haline getirilen vatandaşlarımıza ulaşacağız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konak Belediye Başkan Adayı Mimar Nilüfer Çınarlı Mutlu, seçim çalışmaları kapsamında toplumun farklı dinamikleriyle bir araya gelmeye devam ediyor. Günün erken saatlerinde Kemeraltı turu yapan CHP’li Mutlu, hayat pahalılığından şikayet eden esnaf ve vatandaşları dinledi. Hemşehri dernekleriyle temaslarını da sürdüren Mutlu, İzmir Rizeliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. Mutlu, daha sonra Lider Yaratıcı Katılımcılar Derneği’nin (LİYAKAT) 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla kadın girişimcileri desteklemek amacıyla düzenlediği ‘Emek Çarşısı’ adlı etkinliğe katıldı. Başkan Adayı Mutlu, bir sonraki durağı olan İzmirli ve Denizlililer Dayanışma Derneği’nde hayata geçirdikleri projelerle engelli bireyler ve bakıma muhtaç vatandaşlara da dokunan üyelerin çalışmalarını ilgiyle dinledi. Mutlu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen ve sanat yönetmenliğini Nazlı Kayı’nın yaptığı Mavi Düşler Tiyatro Grubu’nun “İnsanca” adlı müzikli oyununu izledi.

KEMERALTI’NDA ESNAF TURU

CHP Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, saha temaslarına Kemeraltı bölgesinde devam etti. Havra Sokağı’ndan başlayarak Çarşı’yı dolaşan Mutlu, hayat pahalılığından şikayet eden esnaf ve vatandaşları dinledi. Ülkeyi yoksulluğa sürükleyen bir partinin seçimlerde alternatif olamayacağını vurgulayan Mutlu, göreve gelmesi durumunda hayata geçireceği çalışmaları da anlattı. Mutlu, “Kemeraltı çok büyük bir çarşı. Dünyada örneği yok. Nüfusuyla, tadıyla, dokusuyla ve her şeyiyle yaşayan bir Kemeraltı istiyoruz. Dirençli bir kent yaratmanın yanı sıra dirençli bir esnaf hedefimiz de var. Buranın değerlerini nasıl koruyacağımıza dair hep birlikte kafa yoracak ve çalışacağız. Hizmet belediyeciliği için yola çıktık. Kemeraltı’nın gelişimi için Büyükşehir Belediyemizle koordineli olarak çok çalışacağız” dedi.

RİZELİLERLE BİR ARAYA GELDİ

Gün içerisinde hemşehri dernekleriyle temaslarını da sürdüren Başkan Adayı Mutlu, İzmir Rizeliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. Mutlu, Dernek Başkanı Yusuf Yıldırım ve üyelerle bir araya geldiği samimi buluşmada, çalışmalar hakkında bilgi aldı. İstek ve talepleri de dinleyen Mutlu, “Ben de bir Karadeniz geliniyim, eşim Trabzon Çaykaralı. Karadeniz’in büyüleyici doğasına hayranım fakat son yıllarda artan betonlaşmayla dokusu bozulmaya çalışılıyor” ifadelerini kullandı. Konak’ın sorunlarını çok iyi bildiğini belirten Mutlu, “Çok uzun yıllardır Konak’ta yaşayan biri olarak sorunlara ve çözüm önerilerine hakimim. Konak’ta başta dönüşüm olmak üzere yapacak çok işimiz var. Hukuki süreçleri biten Gültepe ve Beştepeler planları üzerinden hızlı bir dönüşüm başlatmak istiyoruz. Dönüşümü hızlı yapmazsanız halk da memnun olmuyor” ifadelerini kullandı.

KADIN EMEĞİNE DESTEK SÖZÜ

Mutlu, daha sonra Lider Yaratıcı Katılımcılar Derneği’nin (LİYAKAT) 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla kadın girişimcileri desteklemek amacıyla Withco Coworking Space’de düzenlediği ‘Emek Çarşısı’ adlı etkinliğe katıldı. Kadınların pek çok farklı el emeği ürünlerinin sergilediği standları tek tek gezen Mutlu, alışveriş yapmayı da ihmal etmedi. Kadın girişimcilerle sohbet eden Mutlu, yok sayılan kadın emeğini görünür kılabilmek için her türlü desteği vereceklerini belirtti. Mutlu ayrıca, “Güçlü Kadınlar Güçlü Yarınlar” başlıklı panelde başarılı kadın girişimcilerin hikayelerini dinledi. Moderatörlüğünü LİYAKAT Derneği Yönetim Kurulu Üyesi İlknur Rodoplu’nun yaptığı panelde; SUN Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Elvan Ünlütürk, Sustainable Transportation Consulting Kurucusu Şebnem Tuğçe Pala ve Türkiye Aile İşletmeleri Derneği (TAİDER) Başkanı Fatma Olten konuşmacı olarak yer aldı.

ENGELLERİ KALDIRMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

Başkan Adayı Mutlu’nun bir sonraki durağı İzmirli ve Denizlililer Dayanışma Derneği oldu. Hayata geçirdikleri projelerle engelli bireyler ve bakıma muhtaç vatandaşlara da dokunan dernek üyelerinin çalışmalarını ilgiyle dinleyen Mutlu, “Bu kadar ulvi amaçlar için çalışan bir dernekte bulunmaktan dolayı çok mutluyum. Kentteki engelli bireylerin toplumsal hayata katılımının önündeki engelleri kaldırmak için var gücümüzle çalışacağız. Sizlerin birikim ve deneyimleri bizlere ilham olacak. Başkanlığı bir makam olarak değil, hizmet etme yeri olarak gören biriyim. Emekliler bu ülkede ilk kez bu kadar yoksullaştı, gençlerin umudu kalmadı. Bize bunu reva görenlerle sandıkta hesaplaşacağız. Toplumcu belediyecilik anlayışıyla kent yoksulu haline getirilen vatandaşlarımıza ulaşacağız. Başkanlık kendi başınıza yazabileceğiniz bir kahramanlık hikayesi değil. İşin ehli insanlarla çalışmak zorunda olduğunuz bir ekip işi” açıklamasını yaptı.

İNSANCA ADLI OYUNU İZLEDİ

Başkan Adayı Mutlu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen ve sanat yönetmenliğini Nazlı Kayı’nın yaptığı Mavi Düşler Tiyatro Grubu’nun “İnsanca” adlı müzikli oyununu izledi. Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde izleyiciyle buluşan oyunu baştan sona ilgiyle izleyen Mutlu, şunları söyledi: “Sevgili Nazlı’ya ve değerli arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Gündelik yaşamımızda maalesef karşılaştığımız insana, doğaya ve kadına karşı şiddete bu kadar duyarlı yaklaştıkları için. Önümüzdeki 5 yılda sanatı daha çok yaşamın içinde hissedeceğiniz bir Konak yaşayacağız.”