Manşet

CHP’li İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi istifa etti!

Son dakika haberine göre, CHP’li İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ve Yalova Milletvekili Özcan Özel istifa etti.

CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ve Yalova Milletvekili Özcan Özel, Kemal Kılıçdaroğlu’na mektup yazarak parti politikasından rahatsızlık duyduklarını açıkladılar. Kılıçdaroğlu ile özel görüşme yapan vekiller ortak basın toplantısı ile istifa ettiklerini duyurdu.

Aklına istifa gelmeyen makam sevicilerin olduğu CHP’ye geldik

İstifalar hakkında açıklamada bulunan CHP’li Çelebi şu ifadeleri kullandı:

“CHP yöneticileri yanlışları düzeltmektense bende bozguncu bir ruh görmüşlerdir. Başka partileri parlatan CHP’ye geldik. Yabancılardan demokrasi dilenen CHP’ye geldik. Atatürk demekten imtina eden CHP’ye geldik. HDP yönetimine ses çıkaramayan CHP’ye geldik. Kumpaslarla dizayn edilen kurultaylara, aklına istifa gelmeyen makam sevicilerin olduğu CHP’ye geldik. Abdullah Gül ve türevlerine bel bağlayan CHP’ye geldik. HDP’nin dizinin dibinde iktidarı arayan CHP’ye geldik. Silivri’de teslim olmadım şimdi de olmuyorum. O zaman tehditlere boyun eğmedim şimdi de eğmiyorum”