Politika

CHP’li isimden flaş iddia: Şehit ve gaziler için toplanan paralar verilmiyor!

CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, , 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle gaziler ile buluşarak sorunlarını dinledi. Şehit ve gaziler için toplanan paralar hakkında açıklamalarda bulunan Şevkin bu paraların şehit yakınlarına ve gazilere verilmediğini ifade etti.

CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şube Başkanı Mehmet Ali Bakır ve dernek üyeleri ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği Adana Şube Başkanı Coşkun Adaber ve dernek üyesi gazileri ile bir araya geldi. Burada kendisine iletilen sorunları dinleyen Şevkin, şehit yakınları ve gazilerin sorunlarının çözümü için TBMM çatısı altında gerekenleri yapacağını açıkladı. Önemli açıklamalarda bulunan Şevkin, şehit ve gaziler için toplanan paraların da ödenmediğini söyledi.

Mücadelemizi sürdüreceğiz

Şehit ve gaziler arasında son dönemlerde akıl almaz ayrımcı bir politika güdüldüğünü üzülerek belirten Dr. Şevkin, şehit ve gaziler için toplanan paraların şehit yakınlarına ve gazilere verilmediğini, öte yandan şeref aylığı olarak bilinen ödemelerin gaziler arasında farklı uygulandığını hem de çok düşük kaldığını ifade etti.

Terörü her yerde ve her ortamda lanetleyen bir parti olarak şehitlere, yakınlarına ve gazilere sahip çıkan söylemler ve politikalar geliştirdiklerine vurgu yapan Dr. Şevkin, “Şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin hakları teslim edilene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Şehitlerimiz ve gazilerimiz ülkemizin onurudur. Gazilerimizin silinen primleri, kesilen maaşları, dikkate alınmayan engellilik oranları büyük mağduriyet yaşatıyor. Gazi meclisimiz hem gazilerimize hem de şehit yakınlarımıza gereken hassasiyeti göstermek ve toplumda hak ettikleri sevgi ve saygıyı, ayrıcalığı yaşatmak zorundadır” diye konuştu.

Sorunlar için dosya hazırlanacak

Ziyareti için Dr. Şevkin’e teşekkür eden Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adana Şube Başkanı Mehmet Ali Bakır ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Adana Şube Başkanı Coşkun Adaber, Dr. Şevkin’e sunulmak üzere sorunları içeren dosya hazırlayacaklarını belirtirti. Dr. Şevkin, şehit yakınları ve gazilerin sorunlarının çözümü için TBMM çatısı altında gerekli mücadeleyi vereceğini sözlerine ekledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu