İzmir HaberleriPolitika

CHP’li İrfan Önal: Sosyal projelerle yanınızda olacağız

Kahvehane sohbetlerinde, cadde cadde gezerek vatandaşla ve esnafla buluşan CHP Bayraklı Belediye Başkan adayı İrfan Önal, halk tarafından yoğun ilgiyle karşılanıyor.

CHP Bayraklı Belediye Başkan adayı İrfan Önal, seçim çalışmalarına son hızıyla devam ediyor. Kentin pazarlarını, esnaflarını ve kahvehanelerini ziyaret ederek projelerini anlatan CHP’li İrfan Önal, halktan da olumlu dönüşler alıyor.

CHP’li İrfan Önal, “Biz vatandaşlarımızın dertleriyle dertlenip, sorunların çözümü için irade ortaya koyarız. Biz yakın zamanda geçirmiş olduğumuz depremler sonrasında özellikle Bayraklımıza 20 yıldan sonra belediyenin kendi üstüne düşen imkanları doğrultusunda birçok noktada acil çözüme gittik. Bütün mağdur vatandaşlarımızın yanında olduk yani bizim yapmış olduğumuz hizmetler vatandaşın yararına olan hizmetler bizim hiçbir noktada üç beş kişiyi zengin etmek uğruna bir gayemiz olmadı. Hizmetlerimizin vatandaşın yararına olacağı sözünü veriyorum” dedi.

Önal, “Sizleri müteahhitlere teslim etmeyecek mecbur etmeyecek planların kamu eliyle yapılması noktası benim birinci önceliğim. Bununla ben neyi kastediyorum? Bir alanda bir uygulamanın 18 uygulamanın olabilmesi için arkadaşlar siz ya gidip kendi evinizden 1 milyon 1 buçuk milyon parayla harita mühendisleri tutacaksınız ya da bu noktada bu parayı karşılayabilecek müteahhitlere muhtaç bir durma geliyorsunuz. Bizler göreve geldikten sonra harita mühendislerini belediyeye istihdam edeceğiz. Belediyedeki harita mühendislerinin işi siz vatandaşlarımızın uygulamalarını yapmak olacak. Bu uygulamalar sadece 18 uygulaması olarak da değerlendirmeyin, bu süreç bütünde bir planlama, uygulamanın ve hemen neticesinde de plan etütlerin yani inşaatların nasıl yapılacakları ile ilgili tapularınızı hazır hale getirmek bizim hassas görevimiz olacak. Bütün bunların yanında arkadaşlar, temel belediyecilik hizmetlerini zaten yapacak ben gelip sizlere daha iyi yol yapacağım, yoldaki yamaları yapacağım diye sizlere övünecek değilim. Aynı zamanda park bahçeleri bakmak çöpünüzü toplamak buraları temiz tutmak asli görevimiz olacak” diye konuştu.

SOSYAL BELEDİYECİLİK VURGUSU

Esnaf ve pazaryerindeki vatandaşlarla sohbet eden İrfan Önal, ağırlaşan ekonomik koşullara değinerek şunları söyledi: “Yaratılan ekonomik durumla ilgili gün be gün yoksullaşıyoruz. Bunun sebebi de kendi sermayesini, varlığı kaybetmek istemeyen üç beş zenginin varlığını yerinde tutabilme adına halkın sırtına yüklenen vergiler, halktan kesilen bugün bu noktadaki paranın değer kaybıyla biz bir zümrenin zenginliğini tutarken halk her gün bizlerle beraber yoksullaşıyor, fakirleşiyor. Göreve geldiğimizde sosyal belediyecilik uygulamalarıyla vatandaşlarımızın yanında olacağız” dedi.