Gündemİzmir HaberleriPolitika

CHP’li Adaydan Bayraklı için sosyal belediyecilik vurgusu!

CHP Bayraklı Belediye Başkan adayı İrfan Önal, vatandaşlara projeleri anlatmaya devam ediyor. Önal, göreve geldiğinde sosyal belediyecilik uygulamalarını hızlıca hayata geçireceğini söyledi

CHP Bayraklı Belediye Başkan adayı İrfan Önal, vatandaşlara projeleri anlatmaya devam ediyor. Önal, göreve geldiğinde sosyal belediyecilik uygulamalarını hızlıca hayata geçireceğini belirterek, “AKP iktidarı ekonomi konuşulmasın istiyor. Evine ekmek götüremeyen babanın derdi, saatlerce ucuz kıyma alabilmek için sıra bekleyen emeklinin sorunları konuşulmasın istiyor. Biz CHP’li adaylar olarak kimin derdi varsa yanında olacağız” dedi.

Sosyal belediyecilik uygulamalarını sürdüreceğinin altını çizen İrfan Önal, “AKP iktidarı ekonomi konuşulmasın istiyor. Evine ekmek götüremeyen babanın derdi, saatlerce ucuz kıyma alabilmek için sıra bekleyen emeklinin sorunları konuşulmasın istiyor. Biz CHP’li adaylar olarak kimin derdi varsa yanında olacağız. Ben göreve geldiğimde sosyal belediyecilik uygulamaları hızlı bir şekilde hayata geçireceğim” dedi.

KENT LOKANTASI MÜJDESİ

Kent lokantaları projesinden bahseden Önal, “İlçemizde belirleyeceğimiz bölgelerde kent lokantalarını hayata geçireceğiz. Başta öğrenciler olmak üzere vatandaşlarımız, sağlıklı gıdaya uygun fiyatlarla erişecek. Ayrıca öğrencilerimiz için hem oluşturacağımız kütüphanelerle ders çalışma ortamı sağlayacağız hem de ücretsiz dershanelerle eğitim desteği sağlayacağız” dedi.

Önal, “Kadınlar için sosyo ekonomik koşullara aktif katılmaları noktasında önemli projeler hayata geçireceğiz. Meslek kurslarında aldıkları eğitimle birlikte ürettikleri değerin karşılığını alabilecekler. Kadın kooperatifleri sayesinde üreten kadınlar, ekonomik olarak hak ettiklerini alacaklar. Ayrıca kuracağımız kadın evleri ile de sosyalleşme ve spor imkanları da artacak” diye konuştu.