Gündem

CHP lideri Kılıçdaroğlu koronavirüse karşı alınan önlemlerde geç kalındığını belirtti!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu koronavirüse karşı alınan önlemlerde geç kalındığını bildirerek sokağa çıkma yasağının gelmesi gerektiğini savundu. Kemal Kılıçdaroğlu "İşçi çıkarma yasağı getirilsin. Yasal desteğe ihtiyaç olması halinde tam destek vermeye hazırız" ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye’de 131 kişinin ölümüne neden olan koronavirüse ilişkin Sözcü’den Saygı Öztürk’e konuşarak AK Parti’ye çağrıda bulundu. Kemal Kılıçdaroğlu çağrıda koronavirüse karşı alınan önlemlerde geç kalındığını belirtti.

“GEÇ KALINDIĞINI BELİRTTİ”
Kılıçdaroğlu, koronavirüse karşı alınan önlemlerde geç kalındığını belirterek “Bugün geldiğimiz noktada; geniş, yaygın ve etkin bir sokağa çıkma yasağı ve karantina ihtiyacı olduğu açık.” ifadelerini kullandı.

AK Parti’ye de çağrıda bulunan CHP lideri, “Yasal desteğe ihtiyaç olması halinde bu kararların alınması için tam destek vermeye de hazırız. Herkes fedakarlık yapmalı. Bu kapsamda abonelerin fatura ödemeleri, faizsiz olarak salgının kontrol altına alındığı tarihe kadar ertelenmeli.” dedi.