İzmir Haberleri

CHP Konak Örgütün Sesi İnisiyatifine Bağlı 30 Delegeden Açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konak Örgütün Sesi İnisiyatifine bağlı olan 30 delege, Cumhuriyet Halk Partisi’nin başarısının bir adım daha ileriye taşınmasına katkı sağlayacak örgütleri, daha dinamik ve üretken hale girerek güçlendirip, Türkiye’yi yönetmeye aday liyakat sahibi kadroların yer aldığı yönetimler ve komisyonlar oluşturacak özelliklere sahip cumhuriyet neferlerine ihtiyaç olduğunu, bu profile sahip kişilerin CHP’nin öz evlatları olduğunu vurguladı.

CHP Konak Örgütün Sesi İnisiyatifine bağlı olan 30 delege, yapmış olduğu yazılı açıklamada şu sözlere yer verdi; “Gazi Mustafa Kemal’in umut kıvılcımlarını bundan tam 100 yıl önce Samsun’a çıkıp kurtuluş mücadelesine dönüştürdüğü günden beri devam eden hoşgörü, birlik ve bütünlüğümüzü bugün de yarın da sürdürmeye devam edeceğiz. Kuva-i Milliye ruhuyla kurulan Cumhuriyet Halk Partisi, aynı zamanda cumhuriyetin koruyuculuğunun teminatıdır. Bizler; bir asır önce emperyalist güçlere direnmiş kardeşlik türkülerine konu olmuş ecdadın torunlarıyız.”

“Adalet Terazisini Bozdular!”

Cumhuriyet Halk Partisi Konak Örgütün Sesi İnisiyatifine bağlı olan 30 delege, açıklamalarına şu şekilde devam etti; “Kurtuluş Savaşı verdiğimiz sömürgeci zihniyetin uzantısı insanların alınterini, emeklerini, inançlarını kullanarak 17 yıldır iktidarı elinde tutmaktadır. İktidarını korumak için her yolu mübah gören bu zihniyet annelerin gözyaşlarını akıtmaktan geri durmamıştır. Basını güçten yana taraf yapmış, muhalif seslerin özgürlüğünü elinden almış, haksız şekilde yıllarca hapsetmiş; toplumu etnik kimlik ve inançlar üzerinden ayrıştırmış, adalet terazisini bozmuş, halkı sindirmiş, bastırmış, siyasal kutuplar oluşturmuş ve milletimizi bezdirmişlerdir. Yurttaşlarımız bu zulme son vermek için 31 Mart Yerel Seçimlerinde tepkisini göstermiştir. Yerelde aldığımız bu başarı iktidarın ayak sesleridir. Adım adım iktidara gittiğimiz bu dönemde gerçekleşecek olağan kongrelerimiz birer demokrasi şöleni havasında; ayrıştırmadan ve ötekileştirmeden uzak gerçekleşeceğine inancımız tamdır. Cumhuriyet Halk Partisi’nin başarısının bir adım daha ileriye taşınmasına katkı sağlayacak örgütleri daha dinamik ve üretken hale getirerek, güçlendirip; ülkemizi yönetmeye aday liyakat sahibi kadroların yer aldığı yönetimler ve komisyonlar oluşturacak özelliklere sahip cumhuriyet neferlerine ihtiyaç vardır. Bu profile sahip kişiler, partimizin öz evlatlarıdır. Örgütün Sesi İnsiyatifi iktidarın dip dalgasını yaratacak inanca sahip olan, temelinde tüm renkleri barındıran, ayrıştırıcı anlayışa tepki koyan parti emekçileridir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilkeleri doğrultusunda birlikteliğimiz baki kalacaktır. ‘Örgütün Sesi İnsiyatifi‘ olarak Cumhuriyet Halk Partisi Konak İlçe Başkan adayımıza destek açıklamamızı bu hafta içi örgütümüzle paylaşacağız. Bu deklarasyon, kamu gücünü bireysel siyasi ikballeri uğruna kullananlara sandıkta cevap vermeyi ilke edinmiş, ’30 Kongre Delegesi’nin ortak düşüncesidir.”

Bir cevap yazın