İzmir Haberleri

CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, o üniversitesinin adının değişmesi için talepte bulundu

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Ednan Arslan, Bakırçay Üniversitesi’nin isminin Hasan Tahsin Üniversitesi olarak değiştirilmesi için Meclis’e teklif sundu.

İSMİ HASAN TAHSİN OLSUN

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Ednan Arslan, İzmir’de bulunan Bakırçay Üniversitesi’nin isminin değiştirilmesi için TBMM Başkanlığına teklif sundu. Arslan, üniversitenin isminin Hasan Tahsin olarak değiştirilmesi teklifinde bulundu.

Arslan, kanun teklifiyle ilgili Hasan Tahsin gibi memleket sevdalılarının ülkenin mayası olduğunu ifade ederek bu gazetecinin adının üniversite ile gelecek kuşaklara aktarılması gerektiğini belirtti.

Öte yandan Arslan, bu kanun teklifine tüm partilerin destek vereceğini düşündüklerini söyledi.

BAKIRÇAY ÜNİVERSİTESİ TARİHİ

İzmir’in Menemen ilçesinde bulunan Bakırçay Üniversitesi, 15 Temmuz darbesi sonrası Gediz Üniversitesi’nin değiştirilmesiyle kuruldu. Üniversite, Gediz Üniversitesi adıyla 2008 tarihinde eğitime başladı. Üniversitesi, ismini İzmir’de bulunan Bakırçay Vadisi’nden almaktadır.

Üniversite’de Fen-Edebiyat, İktisadi ve İdari Bilimler, Hukuk, Mühendislik ve Mimarlık Fakülteleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra üniversitede Yabancı Diller ve Adalet Meslek Yüksekokulu ile Fen, Sosyal ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü de bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın