İzmir Haberleri

CHP İzmir'de disiplin süreci! Çeşme eski belediye başkanı Faik Tütüncüoğlu ifade verecek

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Örgütü’nde hareketli bir disiplin süreci işliyor. Geçtiğimiz günlerde İl eski Başkanı Kemal Karataş ve Çeşme Belediyesi eski Başkanı Faik Tütüncüoğlu için yönetim kurulu toplantısında kararlar alınmıştı.

KARATAŞ HAKKINDA KARAR VERİLECEK

Karataş’ın İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve eşi Neptün Soyer’i Varyant’taki başkanlık konutuna taşınma kararı üzerinden sosyal medyada sert bir dille eleştirmesi masaya yatırılmıştı. İl Yönetim Kurulu Karataş hakkında resen disiplin soruşturması başlatmıştı. Daha sonra Karataş 4 kişiden oluşan disiplin komisyonu karşısında ifade vermişti. Karataş hakkındaki karar toplanacak il yönetim kurulu tarafından verilecek.

TÜTÜNCOĞLU NE YAPMIŞTI?

Öte yandan Çeşme Belediyesi eski Başkanı Faik Tütüncüoğlu da 31 Mart yerel seçimlerinde parti ve aday aleyhinde çalıştığı tespit edildiği için tedbirli olarak kesin ihraç talebiyle disipline gönderilmişti. Tütüncüoğlu’nun Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran’ın adaylığına karşı olduğu o süreçte basına yansımıştı. Gelinen süreçte eski Başkan Tütüncüoğlu’nun da ifadeye çağrıldığı aktarıldı. Tütüncüoğlu’nun 10 Temmuz Çarşamba Günü il binasına gelerek ifade vereceği belirtildi.

‘DİPLOMAM VAR’ DEDİ, BİZE HALKA YALAN SÖYLETTİ!

Tütüncüoğlu açıklama yaparken isminin vermemesine rağmen Belediye Başkanı Oran’ı hedef aldı. Tütüncüoğlu, “18 Ekim’den önce bu konuşmaları yaptık. Hiçbirini yalanlamadılar. Karşı da çıkmadılar. Çünkü hepsi doğruydu. Bizim söylediklerimiz yalansa yalanlaması lazımdı. O konuşmaları daha önce yapmıştım. Diploması yokken ‘diplomam var’ dedi. Bize halka karşı yalan söyletti. Okuma yazma bilmese bile meclis üyesi olabilir ama bize yalan söyledi bize de halka karşı yalan söylettiği için kızgınım. Düğün yaptı, yine bizim adımızı kullanmış. Biz bunları söyledik. ‘Bu adamın başkan, aday olmasını istemiyoruz’ dedik ama yaptılar. Bizim elimizde olan bir şey değil” ifadelerini kullandı. 

Bir cevap yazın