Personel Alımı

Ceza İnfaz Kurumlarına personel alımı yapılacak!

Adalet Bakanlığı yeni bir personel alım ilanı yayınladı. İlana göre Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri Kontrolörleri Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda personel alımı yapılacak. Peki, Ceza İnfaz Kurumlarına hangi koşullarda personel alınacak? Başvurular nereye nasıl yapılacak? İşte detaylar…

STAJYER KONTROLÖR ALIM İLANI

Bakanlığımız merkez teşkilâtında genel idare hizmetleri sınıfında yer alan 7, 8 ve 9 uncu derecelerde bulunan on beş (15) adet stajyer kontrolör kadrosuna Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri Kontrolörleri Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda Bakanlığımız tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav sonucuna göre açıktan atama yapılacaktır.

SINAVA KATILMA VE BAŞVURU ŞARTLARI

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen nitelikleri taşımak,

01 Ocak 2021 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak, (01 Ocak 1986 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir.)

Hukuk veya hukuk bilgisine programlarında yeterince yer veren siyasal bilimler, idarî bilimler, iktisat, maliye ve işletme alanlarında meslek için gerekli kültürü veren en az dört yıllık öğretim yapan yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak,

2019 ve 2020 yılında A Grubu Kadrolar için gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSSP9 ve KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden en az yetmiş (70) ve üzeri puan almış olmak, (Bu iki puan türünden alınan en yüksek puan üzerinden sıralama yapılacaktır.)

Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak şartları aranmaktadır.

BAŞVURU TARİHİ, ŞEKLİ VE İSTENİLEN BELGELER

Adaylar başvurularını 30/12/2020-08/01/2021 tarihleri arasında saat 23:59:59’a kadar https://pgm.adalet.gov.tr internet adresi üzerinden e-Devlet sistemine üye girişi yaparak elektronik başvuru yoluyla gerçekleştireceklerdir. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Adayların istenilen belgeleri sisteme eksiksiz ve tek tek yüklemek suretiyle başvuru işlemini tamamlaması gerekmektedir.

Yüklenen belgelerdeki yanlışlıklar ile eksik belgelerden adaylar sorumludur. Adayların öğrenim bilgileri Yükseköğretim Bilgi Sistemi web servisleri aracılığı ile alınacaktır. Öğrenim bilgisi alınamayan veya hatalı görünen adayların ilgili kutucuğu işaretleyip öğrenim belgelerini PDF ya da JPEG formatında sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

Adayların 2019 ve 2020 KPSS puanları ÖSYM web servisleri aracılığı ile alınacaktır. Adayların askerlik bilgileri e-Devlet üzerinden alınacaktır. Adayların detaylı özgeçmişlerini, fotoğraflarını (JPG, JPEG formatında) ve “Her türlü iklim ve yolculuk şartlarına dayanıklı olunduğuna” ilişkin yazılı beyanlarını (Ek-1 Beyan örneği) sisteme yüklemeleri gerekecektir.

Ek-2 Güvenlik Soruşturması Formunun “UYARI” bölümünde belirtilen hususlara uygun olarak bilgisayar ortamında doldurulması, fotoğraf eklenerek çıktısının alınması ve ilgili bölümün imzalanması suretiyle taratılarak sisteme yüklenmesi gerekmektedir. (EK-2 formu dışında başka formun kullanılmaması gerekmektedir.)

Hukuk fakültesi harici bölümlerden mezun olanların transkript belgelerini sisteme yüklemeleri gerekecektir. Adayların başvuru işlemi tamamlandıktan sonra “Başvurularım” ekranından başvurularının tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol etmeleri gerekmektedir. “Başvurularım” ekranından “Başvuru Tamamlandı” ibaresi görülmeyen hiçbir başvuru değerlendirilmeye alınmayacaktır.

Resmi İlanı görüntülemek için BURAYA TIKLAYINIZ