Çeşme’de denize sızan tonlarca yakıtın temizliği 2 ay sürebilir

İzmir’in Çeşme ilçesinde Lady Tuna gemisinin kayalıklara oturması sonucu denize sızan 50 ton yakıtın bölgeden temizlenme çalışmaları devam ederken, temizliğin Şubat 2017’nin sonlarına kadar devam edeceği belirtildi.Çeşme ilçesinde...

Çeşme’de denize sızan tonlarca yakıtın temizliği 2 ay sürebilir
İzmir’in Çeşme ilçesinde Lady Tuna gemisinin kayalıklara oturması sonucu denize sızan 50 ton yakıtın bölgeden temizlenme çalışmaları devam ederken, temizliğin Şubat 2017’nin sonlarına kadar devam edeceği belirtildi.
Çeşme ilçesinde Panama bandıralı Lady Tuna gemisi kayalıklara oturmuş ve hasar almasıyla 50 ton yakıt denize sızmıştı. 100’ü aşkın ekip bölgede temizleme çalışmalarına devam ederken, ekipler yazlıkçıların denize girdiği plaj kıyısında kalın bir tabaka oluşturan yakıtı pompalarla çekerek büyük bidonlarda topladı. Plajın diğer bölümlerinde ise denizin içindeki yakıt, kürek yardımıyla siyah poşetlere dolduruldu. Temizlik ekiplerinin denizin içindeki yakıtları toplamalarının ardından kıyıya bulaşan yakıt kalıntılarının 80 derecelik sıcak su ve özel solüsyonlar yardımıyla temizleneceği belirtildi. Paşa Limanı’ndan Ilıca kıyılarına kadar olan bölgede sürecek olan çalışmanın 2017 Şubat ayı sonlarına kadar sürmesi bekleniyor.
YORUM EKLE