Eğitim

Cevap kağıdı kaybolan öğrenci, sınav sonuç ekranında yazanı görünce şok oldu!

Bugün milyonlarca öğrenci LGS sınav sonucunu öğrendi. LGS cevap kağıdı kaybolan bir öğrenci ise sınav sonuç ekranında yazanı görünce şok oldu. Milli Eğitim Bakanlığı LGS sınav sonucu açıklama ekranında öğrencinin sınav sonucunda, “sınavı iptal edildi” ifadeleri kullanıldı.

Corona virüsü salgını sonrası düzenlenen LGS sınav sonuçları bugün açıklandı. Milyonlarca öğrenci sınav sonuçlarını öğrendi. Sınavda cevap kağıdı kaybolan Kadirli Şehit Musa Sarıgöz Ortaokulu 8’inci sınıf öğrencisi Pınar Akbaş, sonuç ekranında yazanı görünce üzüntüye boğuldu.

Sınav cevap kağıdı kaybolan Akbaş ekranda yazan ifadeler hakkında, “Tüm arkadaşlarımın sınav sonucu açıklandı benimki açıklanmadı. Sınavım iptal edilmiş olarak görülüyor. Yanlışım veya doğrum kaç soru olursa olsun ben sonucumu görmek isterdim. Bundan sonra ne olacak bilmiyorum. Ailem beni özel okula göndermek istiyor. Sanırım öyle olacak” açıklamasını yaptı.

Öğrencinin annesi : Dava açacağız!

Sınav kağıdı kaybolan öğrencinin annesi Sevgi Akbaş ise, “Bugün sınav sonucu açıklandı, herkesin sonucu açıklandı benim kızımın sonucu açıklanmadı sınava girmedi görünüyor. Çok üzgünüz kızım da çok üzgün. 10 puan da alsa 100 puan da alsa bu sonucu görmek isterdik. Yetkililer de bize bir şey söylemiyor. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Kimse bizi arayıp sorup bilgilendirme yapmıyor. Bugün gidip dava açacağız. Sanırım birde idari soruşturma açılmış bilgimiz bu kadar” ifadelerini kullandı.

Kadirli İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Tapsız ise daha önce yaptığı açıklamada, “Öğrencimizin cevap kağıdının birinin olmadığı söylendi. Soru kitapçığının arasında mı kaldı, buradan gönderildi başka yerde mi kayboldu henüz bilmiyoruz. Bakanlık oradan araştırıyor biz de buradan araştırıyoruz. Aileyi bunun için okuldan aradılar ve bilgilendirdiler” ifadelerini kullanmıştı.