Gündem

Cenazeye katılan belediye çalışanı koronavirüse yakalandı!

Türkiye'de koronavirüsle mücadele devam ederken, normalleşme sürecinin ardından vaka sayılarında artış yaşandı. Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu Belde Belediyesi'nde çalışan bir personelin koronavirüs testi pozitif çıktı. Testi pozitif çıkan personelin şehir dışında cenazeye katılmasının ardından rahatsızlandığı belirtildi. Öte yandan bazı çalışanlar da karantinaya alındı. 

Normalleşme sürecinin ardından vatandaşların rehavete kapılması sonucunda vaka sayılarında artış yaşandı. Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu Belde Belediyesi’nde çalışan bir personel şehir dışında katıldığı cenaze töreninin ardından koronavirüse yakalandı. Bunun üzerine diğer çalışanlar da karantinaya alındı. Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu Belde Belediyesi’nde bazı çalışanlar, bir personelin koronavirüs testi pozitif çıkınca karantinaya alındı. Personelin, şehir dışında katıldığı cenaze sonrası rahatsızlandığı belirtildi.

ŞEHİR DIŞINDA KATILDIĞI CENAZE SONRASI KORONAVİRÜSE YAKALANDI

Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu Belde Belediyesi’nde çalışan bir personelde, koronavirüs tespit edildi. Personelin, şehir dışında katıldığı cenaze töreni sonrası rahatsızlandığı, bunun üzerine yapılan testte koronavirüs pozitif çıktığı belirtildi. Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan, koronavirüs hastası personelin mesai arkadaşlarının karantinaya alındığını belirterek, şunları söyledi:

”Ne yazık ki belediyemizin idari kısmında görev yapan ve Edremit’te ikamet eden bir personelimize şehir dışında katılmış olduğu bir cenazede koronavirüs hastalığı bulaştığı tespit edilmiştir. Bu durumu haber alır almaz ilgili sağlık kurumları ile iletişime geçerek gerekli tedbirleri almış bulunmaktayız. Alınan tedbirler kapsamında idari bölümde görev yapan bazı çalışanlarımızın karantinaya alındığını sizlerle paylaşmak isterim. Bu zor günlerde sizlerden sosyal mesafe ve maske kurallarına uymanızı rica ediyor, mesai arkadaşıma ve ailesine acil şifalar diliyorum.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu