İzmir Haberleri

Cem Kavur görevden alındı!

Skandallarıyla gündemden düşmeyen Gelecek Partisi İzmir İl Başkanı Cem Kavur’un istifası alındı.

İl Başkanlığında engelli haklarını savunmak için kurulan birimde, il yöneticisi ve engelli birim başkanı Hakan Aydın’ın il başkanı Cem Kavur tarafından tokatlandığı iddiası şikâyet dilekçesi ile birlikte basına düşmüştü. Hakan Aydın’ın il başkanı Cem Kavur hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunması sonrası, genel merkez tarafından Kavur’un istifası alındı.

Geçtiğimiz ay İl Başkanı Cem Kavur ve bazı İl Yürütme Kurulu üyeleri arasında yaşanan sorunlarla gündeme gelen Gelecek Partisi İzmir İl Yönetimi’nde bu kez istifa krizi baş gösterdi. Yeni başkanı atamak ve yeni yönetim oluşturulması için başta İl Başkanı Cem Kavur olmak üzere tüm yönetimin istifasını istendi. Kavur ve kendine yakın isimler istifasını verirken, Kavur ile sorun yaşayanlar istifa etmedi.

Genel merkezin istifa istemesindeki en büyük sebep olarak İl Başkanın Kavur’un adliyeye ifade vermeye il başkanı olarak gitmesinin önünü almak olduğu konuşuluyor. Bu sayede oluşacak kamuoyu tepkisinin bir nebzede olsun düşürülmesi hesaplanıyor.