Ekonomi

Canım Evim Konut Kredisi ile ev alacak vatandaşlara nakit destek

Halkbank tarafından Canım Evim Konut Kredisi kampanyası duyuruldu. Bu kredi kampanyası ile uzun vadeli düşük faizli kredi verilebildiği belirtildi. Banka tarafından yapılan açıklamada kişiye özel indirimler sunulduğu ve taksit ödemelerinin ister aylık ister üçer aylık dönemlerle yapılabileceği ifade edildi. Ayrıca gelire paralel olarak serbest ödeme seçeneği de bulunuyor.

ÖRNEK ÖDEME VE FAİZ ORANI 

Banka tarafından yapılan açıklamada “Kredinizi 180 ay vade ve %1,70 faiz oranı ile Bankamızdan alabilirsiniz.” ifadelerine yer verildi ve örnek ödeme şöyle oldu:

100 bin lira kredi 120 ay vade ve yüzde 1,70 faiz oranı ile 500 lira tahsis ücreti oluyor. Aylık taksit tutarı 1959 lira olurken diğer masraflar 1105 lira oluyor.

Örnek ödeme açıklamasında ise Halkbank tarafından şu ifadeler kullanıldı:

Yıllık maliyet oranı; faiz, tahsis ücreti ve vergileri kapsamaktadır.

Toplam maliyet oranları örnek vade ve tutar üzerinden hesaplanmıştır.

(*)Diğer Masraflar; Ekspertiz ücreti 950 TL ve ipotek tesis ücreti 155,76 TL’ dir.

Tahsis ücretine %5 Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) dahil edilmiştir.

Hayat sigortası primi, müşterinin yaşı, cinsiyeti ve kredi tutarına bağlı olarak değişmekte olup, 100.000 TL 120 ay vadeli kredi kullanan 35 yaşında erkek müşteri için bir yıllık sigorta primi 210,90 TL’ dir.

BAŞVURU DETAYLARI

Halkbank Canım Evim Konut Kredisi kampanyasından yararlanmak isteyen vatandaşlar başvurularını banka şubeleri üzerinden yapacaklardır.