MagazinMuğla Haberleri

Can Yücel’in eşi Güler Yücel Muğla’da hayatını kaybetti!

Muğla'nın Datça ilçesinde bir süredir tedavi gören ünlü şair Can Yücel'in eşi Güler Yücel, tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Güler Yücel'in cenazesinin yarın kalkılacağı öğrenildi. İşte detaylar...

Muğla’nın Datça ilçesinde yaşayan ünlü şair Can Yücel’in eşi 85 yaşındaki Güler Yücel tedavi gördüğü hastanede öğle saatlerine doğru tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

Can Yücel’in ölümünden sonra hayatına Datça’da devam eden Güler Yücel’in cenazesinin yarın toprağa verilecek.

“KİTAP YAZMAYA KARAR VERDİ”
Güler Yücel, 2 sene önce 83 yıllık hayatını kitaplaştırmıştı. Kitabı 2016 senesinde yazmaya karar verdiğini söyleyen Güler Yücel, 2 yıl önce verdiği röportajda şunları anlatmıştı: “Hayatımın, acı ve çile dolu anları kadar, tatlı ve keyifli anları da bu kitapta yer aldı. Ben, 1935’te Fatih’te bir Boşnak Mahallesi’nde dünyaya gözlerimi açtım. Ailem, eski Yugoslavya göçmenlerindendir. Kitabı yazmayı düşündüğün günlerde Rum bir kadın, eski Datça Mahallesi’ndeki evime ziyarete geldi. Evi görmek istiyordu. Yıllar önce ailesinin bu evde yaşadığını söyledi. Eve buyur ettim, çok duygulandı. Kendisini teselli ederken, benim ailemin de eski Yugoslavya’daki evlerini bırakıp, Türkiye’ye geldiğini anlattım. Karşılıklı birbirimizi teselli ettik. O zaman bu kitabı yazmaya karar verdim. Hayat böyle bir şey. Bir yerde bırakıyor, bir yerde devam ediyor. Esas olan devamlılık. Geleceğe not düşmek adına hayatımı kitaplaştırdım.”