Magazin

Can Yaman kimdir? Can Yaman kaç yaşında, nereli, boyu ve dizileri

Ünlü oyuncu Can Yaman son zamanlarda magazin gündeminden düşmüyor. Yaman, yaptığı açıklamalar ve davranışlarıyla, ünlüler ve takipçilerinden de fazlasıyla tepki aldı. Yapımcı Faruk Turgut, ünlü oyuncunun beklenen dizisinin rafa kalktığını açıklandı. Peki, Can Yaman kimdir? Kaç yaşında ev nereli? 

CAN YAMAN’IN ‘LİBİDO’ AÇIKLAMASI

“Demet biraz snop olsaydı asla uyumlu olamazdık. Mesela ‘Hangimiz Sevmedik’ dizisindeki partnerim Selen Soyder’le bu yüzden problem yaşadım. Başrol çiftinin libidosunun yüksek olması lazım. Ben hep şunu söylüyorum, oyuncular ikiye ayrılıyor; libidosu olanlar, libidosu olmayanlar. Seyirciye ‘Bunlar gerçekten sevişiyor mu sevişmiyor mu’ diye sordurtamazsan o iş tutmaz.”

DİZİSİ RAFA KALKTI

İspanya’da katıldığı bir programda kadın bir İspanyol hayranının sorusuna verdiği edepsiz cevapla eleştirilerin hedefi haline gelen Can Yaman’a ilk tepki yapımcı Faruk Turgut’tan geldi. Kanal D’de yayımlanan 2. Sayfa adlı magazin programına telefonla bağlanan Turgut, canlı yayında Yaman’ı bombaladı. 

Can Yaman’ın askerden dönmesinin ardından Şubat ayında çekimlerine başlanması beklenen dizisinin ilk etapta bazı aksaklıklar nedeniyle ertelendiğini söyleyen Turgut, ardından gerçek nedenin Yaman’ın ‘libido ve oyunculuk’ hakındaki söylemleri, İspanya’daki kadın hayranına verdiği edepsiz cevap ve tavrı nedenleriyle projenin eylül ayına kadar iptal edildiğini belirtti.

Can Yaman’ın yaptığı çıkışlar çok tepki çekince Faruk Turgut, ”Can çizmeyi aştı. Yaptığı açıklamalar talihsizdi. Diziyi eylüle kadar rafa kaldırıyoruz” dedi.

CAN YAMAN KİMDİR? KAÇ YAŞINDA VE NERELİ?

8 Kasım 1989 günü İstanbul’da dünyaya gelen Can Yaman İtalyan Lisesi mezunudur. Üniversite eğitimini Yeditepe Üniversitesi hukuk bölümünde tamamlayan Yaman’ın asıl mesleği avukatlıktır. Futbolcu ve teknik direktör Fuat Yaman’ın yeğeni olan Can Yaman’ın ailesi Yugoslav kökenlidir.

Can Yaman, Hukuk Fakültesinden mezun olduktan sonra 1 yıllık mecburu staj awaterhouse Coopers adındaki dünyaca ünlü bir kurumsal firmada 2014’ün başında altı ay avukatlık yapmıştır. Çevresinin ısrarı ile oyunculuğa adım atan Yaman, Cüneyt Sayıl‘dan oyunculuk eğitimi almıştır.

Oyunculuğun yanında pek çok meziyeti bulunan Can Yaman, lisanlı basketbolcu ve ayrıca Futbol, Gitar, Piyano, Bateri, Masa Tenisi, Rafting, Badminton’la ilgilenmekte ve Türkçe, Lazca, İtalyanca, İngilizce, Almanca bilmektedir.

İlk oyunculuk deneyimini 2014 yılında Türkan Derya’nın yönetmenliğini üstlendiği Gönül İşleri dizisi ile edinmiştir. Gönül İşlerinde Bennu Yıldırımlar, Selma Ergeç, Timuçin Esen, Sinem Kobal, Fırat Çelik, Sezai Aydın gibi başarılı oyuncularla birlikte rol almıştır.

2015 yılında Açelya Topaloğlu ile başrolü paylaştığı İnadına Aşk dizisinde rol almıştır. Dizinin yönetmenliğini ünlü yönetmen Osman Sınav üstlenmiştir.

2016 yılında başrollerinde Selen Soyder, Can Yaman, Cengiz Bozkurt, Altan Erkekli, Gül Onat, Bülent Şakrak, Mehtap Bayri, Deniz Oral ve Veysel Diker‘in yer aldığı “Hangimiz Sevmedik” adlı dizide Tarık karakterini canlandırdı.

2017 yılına gelindiğinde son olarak Star TV ekranlarında yayınlanan Dolunay dizisinde rol almıştır. 2018 yazında ise yine Star TV ekranlarında yayına başlayan Erkenci Kuş dizisinde Demet Özdemiroğlu ile başrolü paylaşmaktadır.

CAN YAMAN’IN DİZİLERİ

2017 – Gönül İşleri
2015 – İnadına Aşk
2016 – Hangimiz Sevmedik
2017 – Dolunay
2018- Erkenci Kuş

CAN YAMAN’IN TİYATRO OYUNLARI

– Rauf Altıntak’ ın yönetmenliğini yaptığı Sahte Gelin adlı Tarihi Türk Tiyatrosu Orta Oyunu
– Varlam ata adlı oyun
– Aykut Göker’ in yönetmenliğini yaptığı Mavi oyunu
– Haybeden Gerçek Üstü Konuşmalar
-Göcekler Göğerince

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın