Kamu

Çalışan ve işverenleri ilgilendiren karar: 28 Nisan tarihine kadar uzatıldı!

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) işverenleri ilgilendiren bir açıklamada bulundu. Kurum resmi internet sayfası üzerinden yapılan açıklamada, Mart ayı Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesinin “Sigorta Bildirimleri” kısmı ile Aylık Prim ve Hizmet Belgesinin son verilme süresinin 28 Nisan 2021 tarihine kadar uzatıldığı bildirildi.

SGK tarafından sokağa çıkma yasağı nedeniyle yeni bir karar alındığı duyuruldu. Yapılan açıklamaya göre, Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesinin “Sigorta Bildirimleri” kısmı ile Aylık Prim ve Hizmet Belgesinin son verilme süresi uzatıldı.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Bilindiği üzere, koranavirüs salgınını önleme tedbirleri kapsamında 23-24-25/4/2021 tarihlerinde Türkiye genelinde sokağa çıkma kısıtlaması getirilmiştir. Gelir İdaresi Başkanlığınca yayımlanan 22 Nisan 2021 tarihli 133 sayılı Vergi Usul Kanunu Sirküleri ile Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesinin verilmesi süresi de 28/4/2021 tarihine uzatılmıştır.

Bu nedenle, işverenlerimizin bildirimlerini süresinde yapabilmeleri için Türkiye genelinde 2021 yılı Mart ayı Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesinin “Sigorta Bildirimleri” kısmı ile Aylık Prim ve Hizmet Belgesinin son verilme süresi 28/4/2021 Çarşamba günü saat 23:59’a kadar uzatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.