Ekonomi

Çalışan, esnaf ve emekli için kredi duyurusu yapıldı!

Pandemi döneminde çalışan, esnaf ve emekli vatandaşlar uygun finansmanlı kredi araştırması yapıyorlar. Kamu ve özel banklar ise bu döneme özel kredi açıklamaları yapıyorlar. Garanti Bankası tarafından yapılan açıklamaya göre, 36 aya varan vadelerle İhtiyaç Kredisi verilecek.

Garanti Bankası resmi internet sayfası üzerinden ihtiyaç kredisi duyurusunda bulundu. Banka tarafından yapılan açıklamada, %1,69 ve %2,79 arasında değişen faiz oranları ile ve 36 aya varan vadelerle İhtiyaç Kredisi verileceği açıklandı.

Emeklilere özel ihtiyaç kredisi

Emekli vatandaşlar için 1,69 faiz oranı ile kredi verileceği açıklandı. Yapılan açıklamada Garanti BBVA Mobil ya da İnternet Bankacılığı aracılığıyla krediye başvurulabileceği belirtildi.

Kredi Başvuru Süreci

Kredi sürecinde müşteriler şubeye yönlendirilebilir. Başvuru sahibinden ücret bordrosu, gelir belgesi, SGK web belgesi ya da gelir yazısı talep edilebilir. Krediden yararlanma koşulu müşterinin risklilik durumuna göre değişebilir.

Bankamızın faiz, ücretler, vadeyi ve kredi süreçlerini değiştirme hakkı saklıdır. Bu hesaplamalar bilgilendirme amaçlı örnektir, bağlayıcılık içermemektedir.

Müşteri, kredi borcu tamamen kapanana kadar maaşını başka banka veya finans kurumuna aktarılmasını talep edemez.

İhtiyaç kredisi faiz oranları müşteri özelinde, müşteri risklilik durumuna göre, başvuru ve kredi kullandırım anında değişebilir.

Sigorta primi; kredi tutarı, vadesi ve müşteri özelinde değişiklik gösterebilir. Kredi kullandırım ekranları ön izlemedir, süreçler farklılık gösterebilir. Müşterilerin Şubeye yönlendirildiği durumlar olabilir.