EkonomiGündem

Buzdolabı, çamaşır ve bulaşık makinesi alacaklar dikkat! Haziran ayına kadar…

Buzdolabı, çamaşır ve bulaşık makinesi alacaklar için önemli bir duyuru yapıldı. Beyaz eşya ürünleriyle ilgili kritik bir açıklama geldi. BEYPER Başkanı Ali Yıldız, beyaz eşya ürünlerinde çip sorunu nedeniyle haziran ayına kadar ürünlerin karaborsaya düşebileceğini duyurdu.

Beyaz eşya alacak vatandaşları yakından ilgilendiren bir açıklama yapıldı. BEYPER Başkanı Ali Yıldız, beyaz eşyada çip sorunu sebebiyle ürünlerin Haziran’a kadar “karaborsaya” düşebileceğini söyledi.

ÇİP SIKINTISI

Salgın döneminde, tüm sektörler gibi beyaz eşya sektörü de ham maddelerde yaşanan fiyat artışlarından etkilendi. Bloomberg HT’ye konuk olan Dayanıklı Tüketim ve Beyaz Eşya Perakendecileri Derneği (BEYPER) Başkanı Ali Yıldız, sektördeki fiyat artışlarına ve çip sıkıntısına değindi.

BEYPER Başkanı Yıldız, “Şu anda böyle giderse Mart ayına kadar aylık ortalama yüzde 10 artışlar söz konusu olacak gibi görünüyor.” dedi.

Sektör genelinde ürün bulamama sorununun olduğunu söyleyen Yıldız, küresel çapta yaşanan çip sorunu sebebiyle Haziran’a kadar bazı beyaz eşya ürünlerinin “karaBorsaya düşebileceği” uyarısında bulundu.