Gündem

Buz Lazer Epilasyon Uygulaması

Buz Lazer Epilasyon Uygulaması Nasıl Yapılır?

Kadınların sıklıkla tercih ettiği epilasyon yöntemlerinden olan buz lazer epilasyon uygulaması, güzellik merkezlerinde ya da belli özel hastane kuruluşlarında yapılmaktadır. Bir güzellik uzmanı veya doktor gözetimi altında yapılması gereken buz lazer epilasyon uygulaması, diğer epilasyon uygulamalarına oranla çok daha iyi ve kalıcı sonuçlar vermektedir.

Ağda, cımbız, tüy dökücü krem gibi epilasyon yöntemlerine büyük fark atmış olan buz lazer epilasyon, son zamanlarda oldukça popüler olan bir epilasyon yöntemidir. Buz lazer epilasyon uygulamalarının en büyük avantajlarından biri olan buz başlığı sayesinde, hasta ağrı ve acı hissetmemekte ve rahatlıkla epilasyon işlemini sonlandırmaktadır.

Diğer lazer epilasyon türlerine oranla daha acısız olan buz lazer uygulaması, günümüzde birçok kadının yanı sıra erkeklerin de tercih ettiği epilasyon çeşidi olmayı başarmıştır. Buz lazer epilasyon uygulamaları genelde 6 ila 8 seans arası sürmektedir fakat bu süre kişinin tüy durumuna ve hormonal bozukluklarına göre değişmektedir.

Buz Lazer Epilasyon Uygulaması Kim Tarafından Yapılır?

Birçok kişi tarafından, kalıcı epilasyon yöntemi olarak tercih edilen buz lazer epilasyon uygulaması; bu işin eğitimini almış bir güzellik uzmanı tarağından güzellik merkezlerinde veya bir doktor tarafından belirli özel hastane kuruluşlarında yapılmaktadır. Buz lazer epilasyon uygulaması yaptırmak için, öncelikle internet üzerinden iyi bir araştırma yapmanız gerekmektedir.

Aynı zamanda, yakın çevrenizden olumlu sonuçlar duyduğunuz lazer epilasyon merkezlerini de deneyebilirsiniz. Tercih edeceğiniz lazer epilasyon merkezlerinin temiz ve steril bir ortamı olması önemlidir.   Aynı zamanda, buz lazer epilasyon uygulamasının doğru ve orijinal cihazlarla yapılıyor olması da tedaviden alacağınız sonuç için büyük ölçüde önemli olacaktır.

Uzman kişiler tarafından uygulanan buz lazer epilasyon işlemi, kısa sürede istediğiniz bölgelerdeki tüylerinizden kalıcı olarak kurtulmanızı sağlayacaktır.

Buz Lazer Epilasyon Tehlikeli Mi?

Son zamanların oldukça popüler olan epilasyon yöntemi buz lazer epilasyonun, bilinen herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Vücudunuzda bulunan istemediğiniz tüylerden kurtulmanızı amaçlayan buz lazer epilasyon işlemleri özel buz başlığı sayesinde acısız ve ağrısız geçmektedir.  Buz lazer epilasyon başlıklarında kullanılan kademeli ısı ayarı ile, işlem sırasındaki acıyı hafif hissetmeniz mümkündür. Dayanılmayacak bir acı veya ağrısı olmayan buz lazer epilasyon işlemlerinin süresi ise uygulama yapılan bölgeye göre değişiklik göstermektedir.

Güvenilir olmayan lazer epilasyon merkezleri ve yanlış kişiler tarafından yapılan buz lazer epilasyon uygulaması, vücudunuzda kalıcı yanıklara neden olabilir. Bu sebeple, buz lazer uygulaması yaptırmak istediğiniz epilasyon merkezini iyice araştırmanız önemlidir. Güvenilir ve uzman kişilere buz lazer epilasyon işlemi uygulaması yaptırdığınızda, sağlığınızla ilgili herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Aynı zamanda, buz lazer epilasyon yaptırmayı düşündüğünüzde eğer hormonal bir tedavi görüyorsanız doktorunuza bu konuyu danışmanız faydalı olacaktır. Aksi taktirde, hormonal tedavilerinizde kullandığınız ilaçlar lazer epilasyon işlemini etkileyebilir ve istediğiniz sonucu alamayabilirsiniz.

Buz Lazer Epilasyon Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Buz lazer epilasyon uygulaması süresi, kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Kişinin kıl yapısı, cilt durumu veya hormonal bozuklukları seans sürelerini doğrudan etkileyebilir.

Genellikle kadınların regl dönemi sonrasında düzene giren hormonları ile birlikte seans süreleri ayarlanmaktadır. Buz lazer epilasyon uygulamalarında toplam seans süreleri 6-8 ay arası sürmektedir fakat bu süre kişinin durumuna göre değişmektedir. Buz lazer epilasyon seansları olumlu giden bir kişinin tüylerinden kurtulma süresi daha az olurken, epilasyon işlemi bazı nedenlerden dolayı olumsuz yönde ilerleyen birinin tüylerinden kurtulma süresi uzamaktadır.