Spor

Burak Yılmaz, Caner Erkin ve Tyler Boyd koronavirüse yakalandı!

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüsü salgını tüm dünyaya hızla yayılması sonucu bir kötü haber de Beşiktaş'tan geldi. Beşiktaş'ta 10 futbolcuya yapılan koronavirüs testinde Burak Yılmaz, Caner Erkin ve Tyler Boyd'un koronavirüse yakalandığı öğrenildi.

Beşiktaş’tan kötü haber geldi. Alınan bilgilere göre Beşiktaş Spor Kulübünde futbolculara yapılan koronavirüs testinde 3 futbolcuda pozitif çıkmıştı. Test sonucu pozitif çıkan futbolcuların isimleri belli oldu.

KORONAVİRÜSE YAKALANANLARIN SAYISI 10’A YÜKSELDİ

Beşiktaş Kulübü, 13 Mayıs Çarşamba günü tüm futbolcu, teknik heyet ve tesis çalışanlarına koronavirüs testi yapmış ve bunun sonucunda 8 kişinin sonucunun pozitif çıktığını açıklamıştı. 8 Mayıs tarihinde yapılan ve 2 kişinin sonucunun pozitif çıktığı testlerle birlikte siyah-beyazlı kulüpte koronavirüse yakalanan kişi sayısı 10’a yükselmişti.

İSİMLER AÇIKLANDI

Yaşanan bu gelişmenin ardından Beşiktaş’ta koronavirüse yakalanan 10 kişiden 3’ünün futbolcu olduğu ve bu isimlerin Tyler Boyd, Burak Yılmaz ve Caner Erkin olduğu öğrenildi. Test sonuçlarının pozitif çıkmasının ardından virüse yakalanan 3 futbolcu, hastane ya da evlerine gitmedi ve Nevzat Demir Tesisleri’nde karantina altına alındı.

NEVZAT DEMİR TESİSLERİ KAPANDI

Siyah-beyazlı kulüpte son olarak başkan Ahmet Nur Çebi’nin koronavirüs testi pozitif çıkarken, alınan karar doğrultusunda tüm antrenmanlar ve ilk etap kampı iptal edildi. İptal kararı ile birlikte Nevzat Demir Tesisleri de kapanarak test sonuçları pozitif çıkan isimlerin karantina altında kalacağı şekilde düzenlendi.