Magazin

Bülent Ersoy annesini son yolculuğuna uğurladı! Ettiği dua dikkat çekti

Ünlü sanatçı Bülent Ersoy, 86 yaşındaki annesi Necla Poyraz'ı kalp krizi sonucu kaybetmişti. İçişleri Bakanlığı'ndan aldığı özel izinle tören düzenleyen sanatçı Bülent Ersoy annesini son yolculuğuna uğurlarken ettiği dua dikkatlerden kaçmadı.

Bülent Ersoy’un annesi 86 yaşındaki Necla Poyraz evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmişti. Usta sanatçının acı gününde sevenleri yalnız bırakmadı. Aynı gün hem yakın arkadaşı Nur Yerlitaş’ın hem de annesinin ölüm haberini alan Bülent Ersoy sanat camiasını üzdü.

ETTİĞİ DUA DİKKAT ÇEKTİ
Cenazede saçlarıyla yüzünü kapatan Bülent Ersoy’un annesinin tabutu başında “Allahım anacığımı cezalandırma, varsa günahları affet, benim günahlarımla onu cezalandırma” diyerek dua etti.

“2 SAAT DEDİM EPEY VARMIŞ”
Cenazede ünlü modacı Nur Yerlitaş’ın vefatı üzerine de kısa bir değerlendirmede bulunan Ersoy, “İki saat arayla, Nur 1 buçukta, annem de 8’de. Ben bazen sallarım kusura bakmayın. 2 saat dedim ama epey varmış” şeklinde konuştu.

GÜLBEN ERGEN’İN KOLUNDA YÜRÜDÜ
Bülent Ersoy cenazenin ardından Gülben Ergen’in kolunda defin yerine kadar yürüdü. Öte yandan cenaze namazı sırasında sık sık sosyal mesafe uyarısı yapıldı ve namaz bu kurala uygun kılındı.