EkonomiGündem

Bugünden itibaren maaştan ayrı ek para hesaplara geçecek: Duyuru yapıldı!

Milyonlarca memur ve emeklinin beklediği paralar bugünden itibaren hesaplara yatacak. Memur ve emeklinin maaş farkıyla ilgili geçtiğimiz gün duyuru yapılmıştı. Çalışma Bakanlığı memur ve emeklinin maaş farkının bugün hesaplara yatacağını belirtti. Bu kapsamda, 2022 yılı ocak ayına ilişkin zam farkları bugün ödenecek. Paralar maaş alınan hesaba yatacak.

Milyonlarca memur ve emeklinin beklediği maaş zamlarıyla ilgili flaş bir açıklama yapıldı. Buna göre, 2022 yılı ocak ayı zam farkları 27 Ocak tarihinde ödenecek. Memur ve emekli maaşına yüzde 2,5 fark eklendi. En düşük emekli maaşı 2 bin 500 lira olacak şekilde yükseltildi.

Buna göre Çalışma Bakanlığı tarafından emekli, malul, vazife malulü, dul veya yetim aylığı alan milyonlarca vatandaşın 2022 yılı ocak ayı zam farklarının ödenmesine dair açıklama geldi.

MEMUR VE EMEKLİ MAAŞI FARKLARI NE ZAMAN YATACAK?

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “1 Ocak 2022 tarihinden geçerli olmak üzere aylıklarında oluşan fark tutarları, aylık almakta oldukları banka ve PTT şubelerindeki hesaplarına gönderilerek 27 Ocak 2022 tarihinde ödenecektir” denildi.