Gündem

Bugün ve dün corona virüsü vaka sayısı kaç oldu?

Çin’den dünyaya yayılan corona virüsüne karşı mücadele devam ediyor. Türkiye’de ilk kez 11 Mart 2020 tarihinde tespit edilen corona virüsü henüz son bulmadı. Peki, son verilere göre; bugün ve dün corona virüsü vaka sayısı kaç oldu? İşte cevabı…

Henüz kesin tedavisi bulunamayan corona virüsü ülkemizde yayılmaya devam ediyor. Bu kapsamda vatandaşlar, güncel corona virüsü vakalarını merak ediyorlar. Peki, bugün ve dün corona virüsü vaka sayısı kaç oldu?

Türkiye 20 Temmuz corona virüsü tablosu

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan 20 Temmuz tablosuna göre; ülkemizde yapılan 43 bin 404 test sonucunda 931 kişide daha corona virüsü tespit edildi. 17 vatandaş Covid-19 nedeniyle hayatını kaybederken, 992 kişi virüsten kurtularak sağlığına kavuştu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 20 Temmuz corona virüsü tablosu için, “SON ÜÇ GÜNDÜR ortalama günlük vaka sayısı EN YÜKSEK beş ilimiz: İstanbul, Ankara, Gaziantep, Şanlıurfa, Bursa. EN DÜŞÜK 5 ilimiz: Artvin, Bilecik, Tunceli, Edirne, Bayburt. Tunceli, Nevşehir, Kastamonu, Artvin ve Aksaray’daysa şu an pnömonili hastamız yok.” paylaşımında bulundu.

Türkiye 19 Temmuz corona virüsü tablosu

Dünkü corona virüsü tablosuna göre; yapılan 41 bin 310 test sonucunda 924 kişinin daha pozitif çıktığı öğrenilmişti. 16 kişi virüsten hayatını kaybetti. Sağlığına kavuşanların sayısı ise 977 olarak kaydedildi.

İlgili Makaleler