Depremler

Bugün onlarca deprem oldu: Kandilli duyurdu!

Türkiye’de yaşanan en ufak sarsıntıda vatandaşlar “Deprem mi oldu?”, “Nerede deprem oldu?” sorunlarının cevaplarını araştırıyorlar. Kandilli Rasathanesi resmi internet sayfası üzerinden günlük deprem verilerini yayınlıyor. Rasathane verilerine göre ise bugün Türkiye’de onlarca deprem meydana geldi.

Türkiye’de ve dünyada yaşanan depremler her zaman en merak edilen konular arasında yer alıyor. Özellikle geçtiğimiz sene ülkemizde yaşanan yıkıcı depremler can kayıplarına neden olmuştu. Bu nedenle vatandaşlar sıklıkla deprem meydana gelip gelmediğini araştırıyorlar. Kandilli Rasathanesi resmi sitesi üzerinden yapılan duyurulara göre ise bugün Türkiye’de onlarca deprem meydana geldi.

Bugün en büyük deprem Burdur’da

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme Ve Değerlendirme Merkezi verilerinde bugün en büyük depremin Burdur’da gerçekleştiği bildirildi. 3 Ekim’de Burdur’da meydana gelen depremin merkez üssü Akyayla olarak verildi. Depremin büyüklüğü 4.3, derinliği ise 2.2 km olarak kaydedildi. Depremin gerçekleşme saati ise 10.15 olarak açıklandı.