GündemManşet

Bugün için 14 ile sarı kodlu uyarı geldi: Bu illerde yaşayanlar dikkat!

Olumsuz hava koşullarına karşı vatandaşların tedbirli olmaları için Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) son değerlendirmelerini paylaştı. Kurum tarafından 11 ile sarı kodlu uyarıda bulunuldu. Buna göre, bu illerde yaşayan vatandaşların gök gürültülü sağanak yağışa karşı dikkatli olması gerekiyor.

MGM son değerlendirmelerini vatandaşlar ile paylaştı. Yapılan açıklamalara göre, birçok ilde vatandaşların gök gürültülü sağanak yağışa karşı tedbirli ve dikkatli olması gerekiyor.

MGM tarafından yapılan uyarılarda şu ifadeler kullanıldı:

Sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Sakarya, Kastamonu, Sinop, Ankara ve Çankırı çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde rüzgar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

Rüzgarın Doğu Anadolu, Doğu Akdeniz’in doğusu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısında güney yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 km/sa) esmesi beklendiğinden çatı uçması, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

Sarı kodlu uyarı gelen iller

Amasya, Ankara, Bolu, Çankırı, Çorum, Kastamonu, Sakarya, Samsun, Sinop, Tokat, Zonguldak, Bartın, Karabük, Düzce