EkonomiGündem

Bugün hesaplara para yatırıldı: Hemen ATM’ye gidip kontrol edin!

Ödemelerle ilgili açıklama yapıldı. Mart ayı ödemeleri hesaplara yatırıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, destek ödemelerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Yanık, nakdi destek ödemelerinin ihtiyaç sahiplerine ödendiğini belirtti.

İhtiyaç sahiplerine yönelik yapılan nakdi yardımlar hesaplara yatırıldı. Bakan Yanık, mart ayına ilişkin Şartlı Eğitim ve Şartlı Sağlık Yardımları ile Çoklu Doğum Yardımı kapsamında gerçekleşen ödemelerin hak sahiplerine ulaştırıldığını vurguladı.

PARALAR HESAPLARA YATIRILDI

Bakan Yanık yaptığı yazılı açıklamada, Şartlı Eğitim ve Şartlı Sağlık Yardımları ile Çoklu Doğum Yardımı kapsamında, mart ayında hak sahiplerinin hesaplarına yatırılan sosyal yardım ödemelerine ilişkin bilgi verdi.

Şartlı Eğitim Yardımı ile çocukların okula devam etmesi kaydıyla ilk ve orta öğrenim çağında çocuğu bulunan ve sosyal güvencesi olmayan ailelere eğitim desteğinde bulunduklarını belirten Yanık, “Buna ek olarak Şartlı Sağlık Yardımı ile de 0-6 yaş arasında çocuğu olan ihtiyaç sahibi ailelere, Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği zamanlarda sağlık kontrollerini yaptırmaları kaydıyla düzenli nakdi yardımda bulunuyoruz” dedi.

Çoklu doğum sonucu dünyaya gelen çocukların bulunduğu ihtiyaç sahibi hanelere de nakdi destek verildiğini bildiren Yanık, “Bu kapsamda, mart ayına ilişkin diğer sosyal yardımlarımızın yanı sıra üç nakdi sosyal destek programımız ile ihtiyaç sahiplerine 466,1 milyon lira ödeme yaptık” ifadesini kullandı.