EkonomiGündem

Bugün hesaplara 4 bin 196 TL yatırıldı: Hemen banka hesaplarınızı kontrol edin!

Şubat ayı ödemeleriyle ilgili beklenen açıklama geldi. Paralar bugün hak sahiplerinin hesabına yatırıldı. Ocak ayında memur maaşına gelen zamla birlikte artan ödemeler arasında olan yaşlı ve engelli aylıkları bu ay zamlı olarak yapıldı. Bakan Göktaş, yaşlı ve engelli aylıklarını yatırdıklarını duyurdu.

ZAMLI MAAŞLAR HESAPLARA YATTI

Şubat ayı zamlı yaşlı ve engelli aylıkları hesaplara yatırıldı. Bakan Göktaş, yaşlı ve engelli aylıklarına yüzde 50’ye yakın artış olduğunu belirterek, “Bu doğrultuda yaşlı aylığı 2 bin 348 liradan 3 bin 504 liraya yükselirken, yüzde 40-69 arası engelli oranına sahip vatandaşlarımızın aylıkları ve 18 yaş altı engelli yakını olanlara ödenen engelli yakını aylığı 1874 liradan 2 bin 797’ye çıktı. Yine yüzde 70 ve üzeri engelli raporu bulunan vatandaşlarımızın aylıkları da 2 bin 811 liradan 4 bin 196 liraya yükseldi.” dedi.

Şubat ayı yaşlı ve engelli aylıklarını, ocak ayından kaynaklanan farkla birlikte ödediklerini bildiren Göktaş, bu ay 6,3 milyar lira tutarındaki aylıkları hesaplara yatırdıklarını kaydetti.