Yerel

Buca'ya müjde! Otopark sorunu tarihe karışıyor!

Bucalıların sıkıntısını çözmek için çalışan Buca Belediyesi, vatandaşın talepleri doğrultusunda kullanılmayan alanları yenileyerek kullanıma açıyor. 

Son 6 aylık dönemde Buca sokaklarında serme asfalt, asfalt yamama ve kilit parke taşı döşeme faaliyetlerinde bulunan Buca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, ilçenin kalbi Şirinyer’e nefes aldıracak bir otopark çalışması için kolları sıvadı. 

Haftada iki gün hizmet veren ve Buca’nın en kalabalık semt pazarı olan Şirinyer Pazarı yakınındaki halı sahaların yan tarafında kalan atıl alanda gerçekleştirilen çalışmanın, özellikle pazar kurulan günlerde bölgedeki otopark sorununu rahatlatması bekleniyor. 

150 ARAÇ KAPASİTELİ

Bölgedeki ihtiyacı uzun zamandır dile getiren hemşehrilerin talepleri üzerine harekete geçen fen işleri ekipleri,  uzun zamandır atıl duran arazi için gerekli çalışmaları tamamladıktan sonra alan temizlenerek zemin düzeltme çalışmaları başlatıldı.  Söz konusu alan, zemin düzenlenmesinin ardından kilit parke taşı döşenerek vatandaşların hizmetine sunulacak. Toplamda 2 bin 500 metrekarelik alandan, yaklaşık 100 araç açık alan otoparkı olarak yararlanabilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı