Genelİzmir HaberleriSağlık

Buca Belediyesi esnek çalışma modeline geçti!

Buca Belediyesi, koronavirüs önlemleri kapsamında, belediyede görevli personelin esnek çalışma saatleri modeline göre hizmet vereceğini duyurdu.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan önlemler devam ediyor. Hem Türkiye’nin hem de dünyanın en önemli gündemi olan koronavirüs ile mücadele kapsamında Buca Belediyesi de bugün yeni bir adım attı. Belediye personeli, iş akışını bozmayacak şekilde esnek çalışma modeline geçerek dönüşümlü olarak hizmet verecek.

Cumhurbaşkanlığı tarafından koronavirüs ile mücadele kapsamında yayımlanan genelge üzerine Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç da esnek çalışma modeline geçilmesi ile ilgili yazıyı birimlerine gönderdi.60 yaş üzeri, kronik hastalığı olan ve hamile personelin idari izinli sayılmasını içeren yazıda, belediyenin yüzde 50 kapasite ile hizmet vereceği duyuruldu. İş akışını bozmadan devam edecek çalışma modelinde personel birer gün arayla görevinin başına geçecek.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞILDI

Yeni mesai düzenlemesi ile esnek çalışma modeline geçen Buca Belediyesi, kararı twitter hesabı üzerinden; “İçinde bulunduğumuz Covid-19 sürecinde personellerimizin ve siz değerli hemşehrilerimizin can güvenliği için esnek çalışma sistemine geçiyoruz. Personellerimiz, iş akışını bozmayacak şekilde dönüşümlü olarak birer gün arayla hizmet verecektir. Bu süreçte bir kez daha hemşehrilerimizden maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmesini rica eder, sağlıklı günler dileriz” ifadeleriyle duyurdu.

 

Etiketler

İlgili Makaleler